| alone a întrebat:

Iara sufarcryingcryingcrying mai aveam un singur vis, sa raman cu el pentru todeauna, parea baiatul perfect pentru mine si p langa asta eram cei mai buni prieteni dar dintr-o data a inceput sa se planga ca il iubesc prea mult si sa se indeparteze asea ca am decis ca e mai bine sa ne despartim! a stat departe de mine 2 saptamani cred ca si-a dat seama ca nu o sa mearga si a incercat sa se indeparteze ca sa nu sufar asea mt, dar fara folos! il iubesc asea mt si in ultimele 2 luni am fost mai apropiati ca nikiodata si langa el am simtit ca st ferikita cu adevarat, am facut tot c am putut ca relatia sta sa mearga dar...
ce sa fac sa nu ma mai simt asea mizerabila? cum sa traiesc fara el? aveam atata planuri! mersi d raspunsurihappy

6 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Un singur cuvant imi zgarie retina si simt cum fac un atac de panica:totdeauna.Stii cat de mult timp inseamna asta? O viata langa un singur om? Cam mult parerea mea. Unii oameni sunt facuti pentru iubire/casatorie altii studiaza mai multe tipuri de persoane inainte de a face pasul spre hauwhistling
El a procedat gresit, dar partial etic.Las,totusi.Recunosc perfect genul ala de desprtire prin indepartare.Mai bine iti zicea in fata care e problema ca nu mai vrea sa aveti o relatie si gata. Vreau sa cred ca tu nu ii faceai o scena drmatica cand el iti zicea asta pentru ca vreau sa cred ca atunci cand iti iei papucii o faci cu demitate

| Pacala a răspuns:

Suferi atata dupa 2 luni si crezi dupa 2 luni ca era perfect pentru tine? Sa fim seriosi. Esti prea mica pentru relatii care sa dureze ani intregi, o viata... happy

| Pacala a răspuns:

Marijuana, nu exista dragoste la prima vedere. Exista atractie, e o mare diferenta. Dragostea implica mai multe chestii: sa-l cunosti pe celalalt bine, sa ai incredere, sa simti respect, pasiune, sa ai cu cine te sfatui, etc. Astea nu apar in 2 luni happy Si in mod sigur "dragostea" lui alone nu era impartasita de prietenul ei, daca a plecat de langa ea pentru ca ea "il iubea prea mult". Asa ca... sa fim seriosi :p

| Marijuana a răspuns:

@Pacala ai auzit de dragoste la prima vedere? Poate nu e chiar dragoste dar uite ca unii s`au casatorit din "dragostea asta la prima vedere" si tu zici ca dupa 2 luni nu poti iubi? Pleaca frateoh go on

Si sa-ti spun sincer si tie cum fratele meu sa se departeze de tine ca`l iubesti prea mult. Tu chiar crezi ca merita sa suferi pentru cineva care nu stie sa-ti aprecieze iubirea? Stiu e greu sa trece peste si mie mi s`a intamplat, dar o sa treci iti spun eu incearca sa nu te mai gandesti[desi, stiu, gandul iti fuge mereu la el]. Incearca sa uiti, sa treci peste, nu se merita ai o viata inainte, nu a fost sa fie el pentru tine.RESEMNEAZA`TE:*

te-am pupat.succes:*

| IooMar a răspuns:

Nu asta nu este deloc bine sa stii, doare dupa 2 luni nu ai cum sa stii daca era buna pentru tine, sa stii ca iubire adevarata incepe de la 20 de ani in sus poate si mai tarziu asa ca eu cred ca nici nu il placi cred ca este doar o obsesie, stiu ca tu o sa zici"daa ce stie ea cum este asta"dar sa stii ca stiu foarte bine si te rog sa ma scuzi.Succes!

| slvtbx a răspuns:

Deci. si eu am avut multe relati si crede-ma am trecut de multe ori prin ceea ce treci tu acum... dar la ceva ati gresit aman2. cei mai buni prieteni nu se combina nici o datha pentru ca apar certuri frecvete pentru ca isi cunosc parteneri ff bine. dar asta eoh go on deci ai intrebat cum sa traiesti fara el? asa simplu treci si asa peste vreo luna poate si maine o sa vina alt baiat cu care o sa stai 2 luni si o sa vadespartiti. iar o sa suferi asta face parte din viata... iubesti pentru a traii si suferi pentru a iubi:X:X:X::X un sfat iesi si tu mai mult din casa cu amici. la plimbari, trece timpul mult mai repede si o sa cunosti noi baietismugsmug