| Intelligence a întrebat:

Daca dati click aici va ros sa raspundeti serios, nu evitati intreabrea mea ( pentru cei seriosi)
Va rog. sper sa intelegeti povestioara mea.si sa ma ajutati.crying il iubesc enorm.si nu vreau sa-l pierd. ce sa fac in continuare. e de ajuns ca spune si el ca ma iubeste.ca sa incerc sa-l scot din "depresia asta cu banii"? funda + vot.
Ajutati-ma si pe mine si fara misto`!

Iubitul meu se afla intr-o perioada mai proasta.foarte proasta as aputea spune, nu l`am vazut nikiodata atat de mult timp.suparat f. tare.
Am mai zis aici ( pentru cine stie) ca e f.stresat la lucru.si acum e "f.suparat pe viata ". vrea si el sa faca imi multi bani, se tot chinuie sa plece in Germania si nu reuseste.
El spune ca e un monstru, ca relatia noastra nu va mai fi la fel.pentru ca el stie ca am suferit din cauza serviciului lui.si de aceea zice ca nu ma face ferikita.sad.
Mi-a spus ca ma iubeste, dar ca ii e f.greu si ca nu isi va implini visele asa cum credea. zice ca nu sta obligat cu mine, dar crede ca ne vom desaprtii pentru ca eu nu voi rezista asa.
i-am spus ca voi rezista ca il iubesc, ca doar el e ferikirea mea. insa el zice ca e un monstru si ca mai mereu simte ca tra sa fie singur sa`si planga durerea.
Ce sa fac?crying l`am tot sprijint, dar am impresia ca nu mai e interesat de mine.
app : avem o relatie de 9 luni si e un baiat minunat, e km perfectionist.nu mi-a gresit, se comporta exemplar.insa nu stiu cat sa-l mai sprijinsad pentru ca nu pot sa-i fi alaturi daca el zice ca " ma iubeste, dar parca nu al fel.pentru ca se simt eun monstru ca m`a facut sa sufar". eu tot ce vreau e sa fiu cu el. a zis ca si el ma vrea.doar ca nu crede ca va fi bine.
Ne desparte o distanta de 40 de km. ne vedeam in weekend. dar nu se poate chiar tot timpul`. de aceea ne e atat de greu.
El ttot zice ca va fi "mereu trist" pentru ca prieteni de`ai lui s`au realizat.si ca pana nu merge si el In Germania.nu va putea bine.ca nu`mi poate oferi ce si-ar dorii (are doar 20 de ani ).

Cum sa procedez mai departe, credeti ca va fi mereu asa suparat?( e f.nervos pe el ca nu a reusit.si furia asta si faptul ca se crde un monstru nu-l lasa sa fie ferikit.) Chiar nu va depasi nikiodata mom. asta`?
nu stiu. mie nu`mi vine a crede ca ar putea sta zilnic fr mine.si tot suparat.fr sa-i vina puterea care o avea, fr sa faca nimic.
El vrea sa nu sufar, sa aiba banii mai intai.ca sa nu suferim.sa`poata venii la mine. ce sa-i zic ca sa inteeaga si el ca e imp. sa nu ma lase si ca are vreme apoi sa faca bani`?

Răspuns Câştigător
| Maothecat a răspuns:

Eu zic ca el te iubeste in ciuda distantei dintre voi. dar el se simte vinovat datorita situatiei materiale precare pe care o are. datorita sentimentului de dragoste pentru tine vrea sa iti ofere tie si lui mai multe.sa traiti momente frumoase, neavand grija banilor. Daca o sa plece in Germania si are impresia ca nu o sa reziste relatia voastra, atunci cum a rezistat la 40 de km distanta? e adevarat ca asa va vedeti mai des dar acum va puteti vedea si pe web.Eu zic sa il sprijini in continuare si sa ii spui ca orice s-ar intampla il iubesti si vei fi alaturi de el.Incearca sa il faci sa inteleaga ca nu banii sunt cei mai importanti in lumea asta.Deasemenea eu cred ca el este intr-o depresie, cred ca din cauza lipsurilor pe care le are probabil. Sper ca te-am ajutat. Take care!

3 răspunsuri:
| ღNameღ a răspuns:

Sa-i spui ca daca el pleaca o sa mori, si spune-i ce simti, vb cu el sincer...

| Tanya4you a răspuns:

Pai eu zic ca trece si el printr-o perioada mai grea, iar u trebuie sa ii mai zici din cand in cand ca pentru tine nu conteaza banii conteaza el si totul e sa ai credinta credema.si eu trec printr-o perioada foarte grea plac pe cineva de 5 ani ...si nu am avut curajul sa reactionez, dar ma rog trebuie sa fi optimista sa il incurajezi tot timpul sunt sigura ca sfaturile tale o sa il mai inveseleasca putin.in viata nu e totul legat de bani ci de suflet, de iubire...voi totusi aveti noroc sa fiti impreuna

| mickymypuppy a răspuns:

Ma in primul rand pana o sa-si gaseasca post in Germania incurajeazal fa-l sa uite facandui merew cand va intalniti surprize placute, iar cand gaseste ceva in Germania spune-i ca vrei sa mergi cu el, dar daca vrei si te lasa ai tai