| nicolll a întrebat:

Iau anticonceptionale yaz, menstruatia ma tinea 7 zile inainte, cand am ajuns la pauza de 4 zile menstruatia m-a tinut 2 zile, cum am inceput urmatorul blister, menstra s-a oprit, nu m-a tinut niciodata 2 zile, poate fi vorba de o sarcina sau e normal asa? mentionez ca e prima data cand iau anticonceptionale

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal asa, menstruatia este mult mai scurta pe anticonceptionale si, intr-adevar, se opreste dupa inceperea unui nou blister. Totusi, e normal ca dupa prima menstruatie pe pastile sa faci un nou consult la ginecologul care ti le-a recomandat. Programeaza-te cat mai repede.

Abh
| Abh a răspuns:

In timpul contraceptiei orale, menstruatia e mai redusa ca si numar de zile si ca si volum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte normal

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ca si eu iau yaz de 2 luni si luna trecuta m i-a venit putin o zi ceva un lichid inchis am f c testul si m ia iesit negativ