| emylutza a întrebat:

Ibesc pe cineva care are prietena... As vrea foarte mult sa i spun ce simt dar cand ma intalnesc cu el mi-e frica sau este cu prietena sa... Nu stiu daca este bine sa ii spun sau nu? Sa il las sa-si traiasca viata impreuna cu ea iar eu sa sufar sau sa imi fac curaj sa ii spun? Va rog ajutati-ma cu pererile voastre!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaaaaiiii. s-au terminat baietii.si il vrei pe al alteia. vrei sa fii fericita facand pe altu nefericit.sa nu te superi da... daca reusesti ...asa sa-ti ajute Dumnezeu.

8 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Daca il iubesti lasa-l sa fie fericit alaturi de persoana iubita, cauta pe altul sunt destui baieti.

| gabriela_3062 a răspuns:

Du-te si spune-ihappy... dupa parerea mea in aceasta situatie conteaza varsta voastra.pentru ca nusthu daca este vb de iubire aicea sau.de placut. oricum u du-te si sp ce simti si nu iti ramane decat sa astepti un rasp din partea luihappy...pentru ca daca stay asa pierzi(in sensul ca u ai de suferit) asa daca te duci si ii sp ce o fi o fi.are balta peste asta in cel mai rau kz. dar poate fi si varianta cealalta sa vrea sa fie ca tine.merita incercat nu ai ce pierde.este in favoarea tha...bafta.pup

| St!L a răspuns:

E imposibil sa-l iubesti, poate doar il indragesti.Nu e bine sa te bagi peste relatia lui, chiar daca vei reusi sa il convingi sa fie cu tine o sa iti reporoseze ca doar din cauza lui s-a despartit de actuala prietena. Cel mai bine e sa astepti sa termine relatia cu cealalata fata sau incearca sa,, iubesti" pe altcineva!

| Ancutsa a răspuns:

Mai bine este sa nu te bagi peste relatia lui. Poate va reactiona urat daca va fi si prietena lui.Incearca sa gasesti pe altcineva, te va face sa uiti de el. Te asigur eu :*

| nikoleta93 a răspuns:

Tr sa il faci sa il aduci de partea ta incearca sa afli ce il deranjeaza la gagica sa si ce il deranjeaza tu sa faci bine incearca si suna-l date putin la el si o sa reusesti trebuie sa ai multa jrajeala si sa arati bine, nu iti fie frica, dar nu ii zice mai intai incearca sa te dai la el sa vezi cum reactioneaza, nu cred ca va refuza dacaarati bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca sa te pui in locul actualei iubite, te asigur ca iti va trece "indragosteala"...inchei cu un proverb:"Ce tie nu-ti place, altuia nu-i face!"

| emylutza explică:

Am incercat sa-l uit dar nu pot.Chiar daca asfaceo sa sufere...nu stiu cesa aleg.

| emylutza explică:

As vrea sa-l uit dar nu pot... Stiu ca nici mie nu mi-ar placea sa imi faca cineva asa ceva dar nu i pot comanda inimii,,, am incercat! Credeti-ma dar nu pot... chiar il iubesc mult! Am mai iubit dar niciodata asa cum iubesc acum... Nu stiu e ceva special cred...