| Stefaniaioana a întrebat:

Ieri am facut sex cu prietenul meu. Din greseala s-a rupt prezervativul in timp ce a băgat penisul, dar și l-a scos repede. Nu si-a dat drumul sau ceva. Abia începusem. Este un risc sa raman însărcinată? Nu sunt in perioada ovulatiei sau a fertilitatii.

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Datorita faptului ca in acel moment (al actului sexual) NU ai fost intruna dintre zilele perioadei fertile a ciclului menstrual, chiar si simpla posibilitate de formare a unei sarcini este complet exclusa fiindca in trompa uterina NU exista un OVUL VIABIL. Chiar si daca sperma ajunge in vagin in zilele situate inainte de PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual, se considera ca exista o probabilitate de doar 3-5% privind formarea sarcinii, iar in cazul in care sperma ajunge in vagin dupa ce a trecut PERIOADA FERTILA a ciclului menstrual formarea sarcinii este IMPOSIBILA in proportie de peste 99%. In concluzie in cazul prezentat se poate afirma fara teama ca este imposibil sa ramai insarcinata. Multa sanatate!

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Niciunu

| Andreeush a răspuns:

Nu este nici un risc.

| 90210 a răspuns:

Nu

| Anonimul224 a răspuns:

Daca nu si.a dat drumul nu exista vreun risc insa daca nu esti sigura i.ati un test de sarcina sau ceva