| 67Gabriela a întrebat:

Ieri am facut sex protejat si azi mi-a venit ciclul cu 3 zile inainte de la data lui normala, sa ma sperii de o posibila sarcina?

7 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Pentru informarea ta corecta, trebuie sa stii/sa afli/sa cunosti adevarul in privinta faptului ca; in ultimele 9-10 zile care sunt situate inaintea zilei de pornire a menstruatiei formarea sarcinii este 100% IMPOSIBILA indiferent in ce mod este intretinut actul sexual. De asemenea trebuie sa intelegi ca pornirea menstruatiei reprezinta GARANTIA certa ca in proportie de peste 99% NU a fost fecundat ovulul, NU s-a format sarcina si din acest motiv organismul femei prin pornirea menstruatiei, incepe de fapt UN NOU CICLU MENSTRUAL cu scopul de a exista din nou o alta sansa de a procrea. Probabil ca de acum dupa ce ai aflat aceaste informatii, vei reusi sa intelegi ca sarcina NU se poate forma in orice momental ciclului, in orice conditii sau pur si simplu din... nimic (din moment ce a fost folosit prezervativul). Multa sanatate! Multa sanatate! Multa sanatate!

| 67Gabriela explică (pentru corbulalbrosu):

Multumesc pentru informatie.

| Emilian65 a răspuns:

Daca ti-a venit menstruatia, nu trebuie sa-ti faci probleme de sarcina.

| sofisis a răspuns:

Nu are absolut nici o legatura.

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Sa te sperii de ce putine cunostinte ai despre un lucru pe care il practici, ca e mai grav.

| Mkeynes a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul poti dormi linistita