| Girlalright18 a întrebat:

Exista șansa de posibila sarcina dacă pe data de 8 August am avut sex protejat, pe 15 august mi-a venit ciclul iar luna asta mi-a venit in data de 12. Ciclul menstrual oscilează intre 28-30 de zile

4 răspunsuri:
| mi25 a răspuns:

In primul rand ciclul menstrual este perioada cuprinsa intre prima zi de menstruatie si prima zi a menstruatiei urmatoare. Nu-ti vine ciclul, ci menstruatia.
Tu nu stii ce este menstruatia!
Nu iti scriu, cauta pe net si invata.
Cat despre sarcina ce sa mai discutam?! E povestea drobului de sare.

| DonutsRO a răspuns (pentru mi25):

Ai primit răspunsul, sper că nu mai aștepți altul.

| mi25 a răspuns (pentru DonutsRO):

Ce raspuns sa astept?

| Anuskaa a răspuns:

Cati ani ai? In primul rand ai avut sex protejat = deci nu ai cum sa fi gravida, in al doilea rand de la actul sexual ai avut 2 menstruatii = nu ai cum sa fi gravida! Daca ai nevoie de sex inainte documenteaza-te un pic.