| ph3on1x_9001 a întrebat:

Ieri am iesit cu iubita mea cu prietenul meu cel mai bun si cu iubita sa.
Fetele au luat-o putin mai infata iar eu si prietenul meu am ramas mai in spate, si vorbeam de ale nostre si dintr-o data radem... fetele credeau ca vorbim despre ele.Prietena mea cred ca s-a suparat pe mine insa eu i-am excplicat ca nu era vorba de ele si mi-am cerut si scuze daca am jignit-o sau altceva.
Iar astazi nici nu ma mai suna si nici nu intra pe mess.
Ce sa fac?
Cum sa o fac sa inteleaga ca nu am vrut sa o fac sa sufere?

Răspuns Câştigător
| Cypronge a răspuns:

Problema este ca ai o prietena mult prea sensibila, prea suparacioasa.
E greu sa fii cu o persoana suparacioasa din fire, ai nevoie de multa rabdare pentru asta.
Eu in locul tau i-as trimite un ultimatum prin sms spunandu-i ca daca nu se intalneste cu mine in ...atuncea relatia se va incheia,
Daca vine la intalnire atuncea chiar tine la tine si vrea sa rezolve problema daca nu atuncea inseaman ca nu tine la tine cu adevarat si ca poate ea de ceva timp cauta un motiv de cearta.
Un alt lucrcu care til recomand este sa nu vb despre o persoana atuncea cand ea este aproape de tine, si nici sa nu vb despre chestiuni personale despre viata de cuplu cu alte persoane, tine separat viata sentimentala de restul treburilor.

3 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

Intrucat i-ai explicat motivul pentru care ati ras nu cred ca este cazul sa o mai faci. A continua pe aceasta linie nu ar face altceva decat sa-i intareasca ideea ca ele erau motivul rasului vostru.
Bafta!

| Luori a răspuns:

Tu si prietenul tau, le luati pe fete si le explicati. Bine ar fi sa fiti toti 4 de fata. Le explicati, va uitati in ochii lor si le faceti sa SIMTA ca spune-ti adevarul. Vor avea o umbra de indoiala, dar pentru binele vostru trebuie sa spulberati nesigurantahee hee. Sa nu uitati de imbratisarea de la sfarsit, si de sarutarile scurte dar cu mult inteles ( eventual lungi si pasionale? ). Fiti atenti pe cine sarutati, sa nu va incurcatihee hee.

| ph3on1x_9001 explică:

Ne-am intalnit si am rezolvat va multumesc tutorar pentru sprinjin insa cel mai mult ma ajutat Cypronge asa ca va rog sa nu va suparati pentru funda