| bbyyyyyyyy a întrebat:

Ieri m-i s-a intamplat ceva si nu stiu ce sa fac. Parintii mei au fost plecati la o nunta toata noaptea si am ramas singura cu sora mea acasa ( eu am 13 ani, sora mea 16). Pe la ora 8 seara a venit la sora mea un baiat (cred ca era cam de varsta ei ) Eu nu prea am stat cu ei in sufrageri, stateam in camera mea. Baiatul respectiv a dormit noaptea aia la sora mea. Pe la ora 3 (noaptea) m-am trezit sa merg sa beau apa, cand am trecut prin fata usi de la camera surori mele am auzit niste zgomote ca si cand ar face sex. Nustiu ce sa fac sa le spun parintilor sau nu? Daca ei vor afla din alta parte si ma vor certa ca nu le-am zis? Intr-un fel as vrea sa zic pentru ca si sora mea m-a parat cand faceam prosti

Răspuns Câştigător
| AnGeL a răspuns:

Eu una nu le-as zice parintilor chiar daca am auzit ceva sau nu
pana la urma e sora mea, buna sau rea face parte din familia
chiar daca parintii ar afla eu as spune ca dormeam si ca nu aveam de unde sa stiu
asta as face eu daca as fii in locul tau
gandeste-te ca tu esti cea care sta cu ea in aceeasi casa odata ce ai parat-o o sa te urasca si o sa iti faca viata un chin
prefate ca nu stii nimic si daca chiar vvrei sa aflii adevarul despre ce au facut in acea seara mai bine ai intreba-o pe sora ta
sper ca te-am ajutat

28 răspunsuri:
| lolly a răspuns:

Nu cred ca merita sa le spui.adica este sora ta! si tu o sa faci asta cand vei fi mare cum te-ai simtii daca te-ar para sora ta? poate va parati pentru niste nimicuri dar asa ceva nu se spune, e decizia ei ce face nu a parintilorwinking e corpul ei nu a lor.+ ca se va apara si spune ca poate ai visat sau doar minti pentru a o baga in probleme cu ai ei. Nu e o idee buna.

| PamfleticaTotHellenne a răspuns:

Nu e frumos sa o parasti, dar daca relatia lor se destrama imediat ar trebui sa ii spui mamei sau tatalui, ca poate cu ala a vrut doar sex!

| Lollipopy a răspuns:

Intr-o zi poate o sa fi si tu in situatia asta si nu cred ca ti-ar placea sa te spuna cineva.

| deeeeea1 a răspuns:

Nu le spune.I-ai face rau surorii tale si te-ai certa foarte rau si cu ea.E problema ei ce a facut, daca afla parintii tai ea va suporta consecintele nu tu.Dar cel mai bine ar fi sa nu le spui.

| annna a răspuns:

Eu zc sa nu le spui parintilor nimic

| Marius21George a răspuns:

Va veni ziua cand si tu vei dori sa rupi patul din camera ta cu un baiat si nu cred ca iti va conveni sa fii parata...so.batting eyelashes shut up!

| Onutza14_4774 a răspuns:

Hey...eu zic sa incerci sa te intelegi cu sorata.si nah spune-i ca sti ce facut sex cu baiatul acele...dar eu zic ca uh sa nu el spui parintilor nimic. pentru ca nah ii viata privata a surori tale

| Alis_5793 a răspuns:

Nu o para. Nu e frumos, si nu e bine sa te pui rau cu surioara ta. Nu cred ca or sa te certe daca e sa afle, or sa o certe mai mult pe ea. Tu poti sa te exchivezi spunand ca ai dormit si nu ai auzit dar ca sti ca acel baiat a fost pe la voi. Poti sa o santajezi pe soara ta cu acest lucru sau sa ii spui ca tu esti o sora de traba si ca nu o parasti.

| Vladuthz a răspuns:

Nu te priveste pe tine ce face sora ta, sa le zici ar fi cea mai mare prostie

| bbyyyyyyyy explică:

Aveti dreptate, nu ar trebui sa spun, am intrebat-o si mi-a zis ca e adevarat si m-a rugat sa nu zic, eu nu o sa zic pentru ca bine ziceti poate o sa o rog si eu candva sa pastreze un secret, iar daca eu zic poate si ea o sa zica secretele mele, eu si ea ne-am inteles bine mereu si nu as vrea sa ne certam ...va multumesc pentru sfaturi

| bbyyyyyyyy explică:

Nuntile se tin cand vrea omu desteptule... daca oamenii aia o vrut sasi tina nunta marti

| Catherine a răspuns:

Nu o spunewinking... poate ca ea te zicea atunci cand faceai prostioare dar sigur nu te-ar fi spus daca ai fi facut-o cu un baiatwinking...

| Catherine a răspuns:

Si pana la urma o poti santaja cu acel "micut" secretwinking

| biancaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Cum au fost la nunta cand nuntile se tin sambata si duminica si ieri a fost martirolling on the floor)) vrajealaaaalaughing

| coliflor a răspuns:

Nu fetito tu nu trebuie sa te amesteci in asa ceva, e ceva prea "mare" pentru tine, cand o sa mai cresti o sa_mi dai dreptate.si nu mai bea apa noaptea.

| FesCuDungi a răspuns:

Mai intai afla daca s-a intamplat ceva serios! daca da, o poti santaja cu asta! o poti avea la manahee hee

| andreea_6591 a răspuns:

Stii razbunarea e arma p.rostului...ai grija sa nu iti para rau de ce faci.Sa zicem ca tu le-ai zice parintilor tai ce s-a intamplat ar iesi cearta in familie si u cand o sa ai nevoie de ajutorul ei ce faci? In locul tau nu le-as spune nimic.Nu ai de ce sa te simti vinovata...si de la cine ar putea afla.Ar fi mai bine sa nu te bagi si sa uiti tot ce s-a intamplatwinkingGandeste-te!

| muzicaparty a răspuns:

Vorbeste cu ea intai

| SMTHING a răspuns:

Spune`o e cel mai bine

| mady_8925 a răspuns:

Nu nu o spune.Incercati sa va intelegi sa puteti pune baza una in cealalta.Astfel tu ii vei putea spune ei secretele si ea tie.Incercati sa va intelegeti si sa va oferiti sfaturi, nu sa va parati parintilor ca sunteti destul de mari acum nu mai aveti 5 ani

| stefy_4488 a răspuns:

Wow e o situatie naspa, eu i-as zice mamei daca as fi in locul tau fiindca nu este bine deloc si nu cred ca ai facut o prostie mai mare ca ea asta e parerea mea spre ca te-a ajutat gandeste-te bine si bafta:*

| CautNume a răspuns:

Nu fi proasta sapune-i! sora ta daca te-a parat odata sigur o s-o mai faca asa ca nu vad dc nu ai spune.

| monycutzza a răspuns:

Eu zic ca mai intai sa vorbesti cu sora ta si sa aflii ce s-a intamplat. cine era acel baiat, de ce a stat pana l acea ora, stiu eu.ce vreau tu sa afli.

| valceanul a răspuns:

Sigur au facut,dragost,nu au jucat carti! Faci ce crezi, oricum atentzioneaza sora ca stii, totul!

| lexia a răspuns:

Uite ce sa faci: nu te baga in treburile ei daca nu esti sigura pe tine. Daca le spui parintilor si nu a fost asa cum ai presupus tu...ei bine tu vei pica la mijloc.Asa ca mai asteapta pana vei fi sigura de ceea ce ai presupus.

| Vuducel a răspuns:

Santaje! happy Cea mai buna razbunare! Asta doar daca te-a parat si ea pe tinetongue, sau ai putea sa-i ceri ceva, iar dupa ce`ti da ce ti-ai dorit so spuiwinking...Baftahappy!

| 234_8371 a răspuns:

Tanya pentru binele ei spuneo cat mai ai timp

| 234_8371 a răspuns:

Tanya spuneo cat mai ai timp