| Gaby212 a întrebat:

Ieri seara am fost la un concurs de prezentari si mi-a atras atentia una dintre colege, care cred ca ma simpatizeaza...Va dau niste exemple:
-am surprins-o cautandu-ma cu privirea in timp ce discuta cu alti acolegi intr-un colt al incaperii;
-cand privirile noastre se intalneau,adesea zambea;
-la final,cand a venit randul meu sa prezint proiectul, mi-a facut semne de incurajare (parea foarte entuziasmata);
-dupa ce am aflat ca m-am calificat la urmatoarea etapa cu nota maxima,ea a venit si m-a imbratisat...M-a mangaiat energic pe spate si am simtit forta cu care m-a strans, asta mi s-a parut foarte dragalas happy.

Ce parere aveti? E posibil sa fie ceva mai mult decat prietenie? Noi mai vorbim din cand in cand, suntem in grupe diferite la facultate si de aceea nu ne cunoastem prea bine.Nu stiu cum sa explic, dar cand se uita la mine ii sclipesc ochii si are un zambet involuntar pe fata.
Nu am mai vazut sa priveasca asa pe cineva.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"...M-a mangaiat energic pe spate..."
Iarta-ma, dar asta nu este semn de "placut" in alt sens, decat o posibila, banala prietenie.

| Gaby212 explică (pentru Violleta2022):

M-a strans foarte puternic, si-a pus capul pe umarul meu si asta a fost adorabil! Chiar crezi ca e doar prietenie?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Acestea sunt provocări amoroase.
De exemplu ea dorea să te îmbrățișeze. A căutat și a găsit un motiv și un moment potrivit. Ca să arate că dorește ceva mai mult de la tine, te-a strâns mai puternic în brațe.
Noi suntem urmașii unor animale de pradă. Din acest motiv, avem dezvoltat simțul văzului și capacitatea de a ne focaliza ochii asupra prăzii. Când un animal de pradă este atent ca să poată prinde prada sa, el este numai ochi și urechi. Astfel acea privire intensă asta semnifica, mă interesează foarte tare persoana ta, de parcă viața mea ar depinde de interacțiunea cu tine. Așa că, vezi să nu te mănânce!
În acelaș timp ochii animalelor și ai oamenilor emit biocâmp carer hipnotizează prada și deoache omul care este privit astfel.
Astfel este mai vulnerabil și mai receptiv la semnalele erotice.
Depinde de dta dacă se transformă în prietenie sau ceva mai mult.

| Cariba1929202 a răspuns:

Eu sunt fata si o inteleg asa fac si eu, da te place dar sa nu o dezamagesti deoarece nu o sa te poata uita incearca un test uitee la fata aia direct in ochii ei daca zambeste te cam place si uitete in ochii unei fete pe care nu o placi si nu ai nici un interes pentru ea si vei vedea o diferenta

| Gaby212 explică (pentru Cariba1929202):

Merci happy Pai asta zic, e adorabila... N-as dezamagi-o, stiu cum e sa iubesti pe cineva si sa iti puna capac (tocmai am incheiat o relatie din cauza infidelitatii partenerei).
Am trecut repede peste pentru ca fata asta mi-a aratat ca tine la mine. Are o lumina in ochi, ceva nemaipomenit!