| RaluE a întrebat:

Ieri, trebuia sa ies cu prietenul meu afara.Intre timp, ma certasem cu mama si i-am spus ca-l sun mai tarziu sa-i spun daca ies sau nu.Cand l-am sunat, nici nu am apucat sa-l intreb daca mai iesim. L-am intrebat doar ce face si mi-a spus ca e in drum spre spital pentru ca s-a lovit la genunchi; eu l-am crezut deoarece stiu ca are probleme cu rotula.
Mama mi-a spus sa nu stau in casa, mi-a spus sa ies cu fetele.Asa am si facut.In drum spre parcul in care erau prietenele mele, la o scara vad o tipa.Trec de scara apoi aud cum fuge cineva.Nu m-am intors, nu sunt genul; si-mi apare in fata prietenul meu. S-a facut alb la fata cand m-a privit in ochi.Eu am inceput sa plang si sa-l intreb ce cauta cu Smaranda[tipa respectiva]la scara aceea; el mi-a spus ca a iesit sa fumeze o tigara. N-am crezut o iota. Apoi vine si Smaranda si-mi spune ca-ntre ea si Iulian[prietenul meu] nu exista decat o relatie pura de prietenie si ca Cezar[prietenul Smarandei] stia ca ea este cu Iulian afara.
Cel mai mult m-a deranjat ca m-a mintit, dupa multe plansete si tipete am hotarat sa-l iert, iar el a inceput sa planga.Tot incerca inainte sa-i spun ca-l iert sa faca haz de necaz si incerca sa linisteasca apele...
Am vorbit aseara la telefon vreo ora si ceva si mi-a spus ca si-a dat seama ca a gresit, ca ma iubeste enorm si mi-a promis ca se va schimba radical. N-as vrea sa-l pierd, avem 10 luni impreuna...nu stiu ce sa fac si ce sa credsad...As vrea sa ma ajutati cu niste sfaturi.Multumesc![fundita]

Răspuns Câştigător
| Ada... a răspuns:

Bună! Păi dacă el a început să plângă, cred că ar trebui să îl ierţi, mai ales a şi recunoscut că a greşit, orice om merită o a doua şansă.
Poate fata respectivă era doar o prietenă şi nimic mai mult.winking
Pa, pa!

10 răspunsuri:
| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

Pai mai acordai o sansa atata timp cat il iubesti si nu vrei sa il pierzi
si daca baiatul si-a dat seama ca a gresit ce mai vrei?

| Alex0194 a răspuns:

Din moment ce a si plans si a si recunoscut greseala eu cred ca te iubeste sincer si ca trebuie iertat, chiar daca sa zicem il gaseai in pat cu alta (deci mult mai grav ca asta). Oricum eu nu cred ca are vreun rost sa te desparti de el daca zici ca aveti o relatie frumoasa. Iti doresc numai bine in continuare.

| lovenotsex a răspuns:

Parerea mea este ca te iubeste si orice om greseste, dar atata timp cat isi recunoaste greseala si ramane unica, merita iertat.Doar ca trebuie sa-i zici ca n-o sa mai ai asa multa incredere in el, trebuie sa munceasca in prvinta asta. Dar sa fiti fericiti pentru ca, cred ca tine la tine, si poate nu-si da seama inca de importanta relatiei.Bafta.

| TPMTotiPentruMine a răspuns:

Mda.stiu cum e. ti-ai pierdut total increderea in elsigh
sunt in situatia asta in momentul de fata.numai ca el parca era lovit la genunchi,, in drum spre spitalraised eyebrows.oricum.si-a dat seama ca ill iubesti cand te-a vazut plangand.eu una spun ca si el tine la tine. dar baietii mai joaca si teatrustraight face... dar o sa-ti fie extraordinar de greu sa-l mai crezi... spun asta pentru ca trec prin asta. dar daac se repeta? incearca sa nu ierti de prea multe ori. o sa si`o ia in cap.

succeskiss. fundita?kiss

| ScandaL a răspuns:

Eu zic sa il ierti. Dar ai grija. Daca a facut o data risti sa o mai faca si a doua oara...By3 big grin

| escape_5701 a răspuns:

Buna! Parerea mea este ca ai facut bine ca l`ai iertat din moment ce a recunoscut ca a gresit, cred ca te iubeste. Probabil nu se va mai intampla pe viitor deoarece acum a fost prins cu minciuna. Ai grija de tine! pa pa happy

| Rallu a răspuns:

Parerea mea e ca r trebui sa discutati si sa faceti in aasa fel in cat sa nu va mai certati, pentru ca e pacat...mai ales daca va iubiti mult. Iarta`l, a recunoscut ca a gresit si dupa cum se vede te iubeste mult. Sti cum se spune o greseala recunoscuta e pe jumatate iertata. Bye!

| MissSmile a răspuns:

Ai grija totusi, sa nu joace teatru!
Totusi trebuie sa fii mai atenta de acum in acolo, sa nu se repete figra din nou, oricum daca l-ai iertat inseamna ca tii la el, dar daca el mai calca stamb odata, inseamna ca sentimentul nu e reciproc. Eu zic ca ai facut bine ca l-ai iertat, toti gesim doar suntem oameni, in plus in fata lui Dumnezeu cu cate nu gresim, iar el totusi ne iarta, asa ca nu vad de ce nu l-ai ierta si tu...ca doar suntem oameni, ce naiba. Doar ai mai multa grija pe viitorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e nimic rau in a ierta, adica e bine ca v-ati impacat.Vei simti in momentul in care crezi, ca nu-l mai vei putea ierta pentru lucruri de acestea...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te iubesc:X:X