| EON25 a întrebat:

Cea ce va voi spune aici poate o sa para o poveste cusuta cu ata alba sau o inventie sau o exagerare.dar nu e!
E purul adevar!
Si daca puteti vreau sa ma ajutati fiecare cu ce sfaturi poate in aceasta mare lovitura pe care viata mi-a dat-o!

Ma numesc Alex am 25 de ani si sunt din Bucuresti!
Practic sport de performanta de la 18 ani si am 1.90 inaltime si si 95 de kg.

Eu ma conider un baiat frumos si de treaaba.
Cel putin asta e parerea mea despre mine.

Acum 4 ani am cunoscut o fata intro sala de finess iar anul trecut in august mam casatorit cu ea happy
Avem o relatie stabila si foarte frumoasa.
Eu o iubesc enorm si as face orice pentru ea si ea pentru mine.
Eu lucrez in tura de noapte si azi la ora 10 am iesit de la servici.
Pe drum m-am oprit si i-am luat un buchet de trandafiri iubitei mele si cand am ajuns acasa la ora 11 am gasit-o in sufragerie pe canapea plangand si cand am intrebat-o ce s-a intamplat s-a ridicat si m-a luat la palme, ma zgafiat cu unghiile pe gat si pe fata de mi-a dat sangele!
Mi-a zis cuvinte grele si a rupt florile.
Eu am ramas stana de piatra!
Nici o data nu a mai facut asa ceva si in toti acesti ani doar de cateva ori ne-am certat!
Nu pot sa imi inchipui cum de sa ajuns la asa ceva.
Dupa ce sa mai linistit am intrebat-o dc a facut asta.
Mi-a zis ca dc m-a pupat aia ieri pe obraz.
I-am zis ca prietenul meu avea sa ii dea un dvd cu niste decoratiuni pentru nunta lor iubitei lui si cum el era la servici m-a rugat pe mine sa il dau.
Mam dus acasa la iubita lui si a iesit la poarta.i-am dat dvd-ul si atunci ia m-a pupat pe obraz si mia multumit!
Iubita mea ma urmarise cu masina pentru ca i-am zis unde ma duc.
Ieri nu mi-a zis nimic dar azi s-a intamplat nenorocirea.
Nu a crezut o iota din ce a zis si m-a dat afara din casa noastra.
Am plecat pentru ca am vazut in ce stare e.
Eu nu mam putut apara pentru ca am fost socat.
Nu mas atinge de ia nici o data indiferent de problema.

Lam sunat pe prietenul meu si pe fata aia si le-am zis sa o sune si sa ii zica ca nu e absolut nimic intre mine si fata aia...

Dupa ce iau zis ca m-a pupat prieteneste si-a dat seama de greseala si acum la 2 ore de la asta mi-a dat acest mesaj!

Te rog vino acasa!
Am gresit enorm fata de tine!
Te iubesc nespus de mult!
Am avut o criza de gelozie!
Te rog Alex vino acasa!
Nu cred ca ma vei putea ierta nici o data!
Dar te rog sa vii acasa!
Nu pot trai fara tine!
Nu vreau sa te pierd!
De aia am reactionat asa!
Vreau sa vii acasa si sa vorbim te rogg.

Iam restrictionat numarul de telefon.
Eu am iertato deja..nu pot sta suparat pe ea.
Dar nu pot sa ma iert pe mine.
Momentan sunt intr-un bar unde imi inec amarul.

Credeti ca ma iubeste?
Sunt terminat..va rog sa ma ajutati!
Sa ma duc acasa?
Nu mai stiu ce sa fac.

Răspuns Câştigător
| Gunoi a răspuns:

O iubeşti se vede, dar şi ea pe tine, acuma cu bune cu rele du-te înapoi la ea tigrulewinking şi cât de drăguţ
"Tine prea mult la mine si ii e frica sa nu ma piarda!
In ultima vreme multe dintre prietenele ei s-au despartit de iubitii lor.
A fost afectata si ii era frica sa nu pateasca si ea asa.
O so linistesc si nu o voi parasi nici o data.
Daca pleaca ea viata mea nu mai are rost si nici a ei.
Ne completam unul pe altul.
Nu o voi lovi nici o data.
Numai moartea ne va desparti" love struck love struck

39 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Jigodia ordinara, are noroc ca esti un baiat cu bun simt, in locul tau ii dadeam o palma de se trezea abia a doua zi. scuza-ma dar unele femei chiar o cauta cu lumanarea si pana nu primesc o palma nu se calmeaza. faptul ca a avut o asa iesire trebuie sa iti dea de gandit, sa nu mai spun faptul ca te-o urmarit, in locul tau as duce la un spital nebun sa o tina inchisa acolo pana isi va reveni. Urgent baga divort este pacat de tine sa stai cu asa maniaca bolnava mintal, azi maine te trezesti cu cutitul in ceafa ca ai indraznit sa vorbesti cu o fata, cu regret iti spun sotia ta este bolnava psihic, pacat ca nu ai reusit sa iti dai seama de acest lucru inainte sa o lasi sa iti puna streangul la gat. repet, baga urgent divort daca nu vrei ca viata ta sa devina un calvar, nu imi explic cum inca o iubesti si ai iertat-o deja pentru comportamentul ei de salbatica neandertaliana. asemenea fete imi provoaca o scarba de imi vine sa vomit, daca ar recurge la mine cu violenta nu as fi retinut in a-i da palma bine meritata.

| EON25 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Nu vorbi asa de sotia mea!
Fiecare barbat isi iubeste sotia in felul lui.
Eu o iubesc pe sotia mea in felul meu si ii permit foarte multe.
Nu pot sa bag divort asa una doua.
Si nici nu voi baga.
De abia astept acel cutit in ceafa.
Daca mai are iesiri din astea o tin.
Dar nu se va mai repeta!
Am venit acasa si m-a luat in brate plangand...mi-se rupea inima.
Ma sarutat de 1000 de ori si ma implorat sa o iert.
Am discutat multe si acum sa culcat..eu sunt la tv.
Nu pot da in ea pentru ca o iubesc prea mult si e prea frumoasa.
Poate o sa zici ca mi-a facut vraji ceva laughing

| EON25 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Tine prea mult la mine si ii e frica sa nu ma piarda!
In ultima vreme multe dintre prietenele ei s-au despartit de iubitii lor.
A fost afectata si ii era frica sa nu pateasca si ea asa.
O so linistesc si nu o voi parasi nici o data.
Daca pleaca ea viata mea nu mai are rost si nici a ei.
Ne completam unul pe altul.
Nu o voi lovi nici o data.
Numai moartea ne va desparti happy

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru EON25):

Trist frate, foarte trist

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru EON25):

Vai saraca ai grija sa nu intre in depresie, cum am zis si mai sus, trist, poate ne trezim cu tine la stirile de la ora 5 pe protv

| EON25 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Lasa ca nu te trezesti.
Tu crezi ca eu o las sa ma omoare?
Intr-un fel mi-a placut happy
Ma face sa ma simt barbat laughing
Cand ma zgarie pisica mea e atat de tare laughing
O sa vezi si tu cand te insori si cand tii la ea mai mult decat la tine

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru EON25):

Din fericire eu nu am sa fiu asa de "orb" ca sa ma exprim elegant

| EON25 explică (pentru Gunoi):

Putin spus ca o iubesc.

| EON25 explică (pentru VerginicăVacăGrasă):

Mda...tu iti bati iubitele cum teau zgariat putin pe fata pentru ca te iubesc prea mult si sunt geloase pentru ca vb cu alte fete.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru EON25):

Daca era o fata educata cu mintea la cap, purta o discutie civilizata cu tine, nu actiona cu violenta ca o salbatica. Da i-as da o palma fiindca nu permit unei femei sa isi bata joc de mine si in nici un caz nu ii voi permite sa ma izolez social de alte fete.

| Oana92 a răspuns (pentru VerginicăVacăGrasă):

Si tu, ca un barbat educat, cu mintea la cap, ai da intr-o femeie! Bravo!

| VerginicăVacăGrasă a răspuns (pentru Oana92):

In cazul prezentat de el da, fiindca si-o merita

| sofisis a răspuns (pentru EON25):

Deci ce nu inteleg eu e asta:
1. I-ai spus unde te duci...
2. Cu toate astea te-a urmarit dar totusi nu suficient de atent incat sa vada ca tu doar i-ai dat un dvd fetei aleia si ca aia te-a pupat pe obraz dupa care tu ti-ai vazut de drum? Cum naiba vine asta?
3. Dupa 4 ani de relatie si o nunta....reactia ei e una atat de imbecila si de imatura si usor psihopata? Pentru un pupic pe obraz?

| anonim_4396 a răspuns (pentru sofisis):

Mie tot mi se pare dubioasa povestea. Una atat de nebuna cred ca se ducea si ii batea pe amundoi acolo pe loc, numai asteapta pana acasa laughing

| sofisis a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact...asta spun si eu. Il urmaresti si vezi exact ce face si la o zi dupa, sari la gatul lui? Cam dubios.

| Gunoi a răspuns (pentru EON25):

O iubeşti se vede, dar şi ea pe tine, acuma cu bune cu rele du-te înapoi la ea tigrulewinking şi cât de drăguţ
"Tine prea mult la mine si ii e frica sa nu ma piarda!
In ultima vreme multe dintre prietenele ei s-au despartit de iubitii lor.
A fost afectata si ii era frica sa nu pateasca si ea asa.
O so linistesc si nu o voi parasi nici o data.
Daca pleaca ea viata mea nu mai are rost si nici a ei.
Ne completam unul pe altul.
Nu o voi lovi nici o data.
Numai moartea ne va desparti" love struck love struck

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Inca ceva. NU TE INTOARCE LA EA

| corbulalbrosu a răspuns:

Comportamentul ei este impardonabil chiar daca s-a intamplat pe fondul unui acces de gelozie feroce. A gresit prin modul in care a actionat adica prima data cand s-a hotarat sa te urmareasca ceea ce denota ca nu are incredere in tine si a doua oara cand a demonstrat ca este labila psihic si in loc de a purta cu tine o discutie civilizata ca intre doua persoane educate s-a manifestat in modul cel mai lamentabil. Bineinteles ca in mod normal trebuie sa te reintorci acasa, insa te-as sfatui sa ai cu ea o discutie foarte serioasa pe aceasta tema si de asemenea sa-i propui ca neaparat sa se prezinte/sa urmeze cateva sedinte psihologice. Iubirea invocata si comportamentul nu pot fi asociate/sinonime cu a ei gelozie oarba.

| mihai69 a răspuns:

O să te trezești cu capu' spart la prima ocazie. Asta vrei?
Mai bine profită și las-o să creadă că ai lăsat-o din vina ei.
Fugi!

| Emilian65 a răspuns:

Mergi acasa si continua relatia, cu sotia ta, asa cum ati avut-o pana acum.

| Doub a răspuns:

Du-te acasă şi fii lângă ea. Spune-i să aibă încredere în tine.

| Oana92 a răspuns:

Alcoolul nu o sa te ajute cu nimic. Asteapta sa te linistesti si tu, spune-i ca nu esti intr-o stare buna acum, dar maine mergi si vorbeste cu ea. Intr-o relatie nu poate sa fie totul bine, fiecare are momente proaste, puncte slabe, vulnerabilitati. Comunicarea e cheia care tine o relatie, vorbeste cu ea si incercati sa gasiti o solutie impreuna. Dar nu cand esti in starea asta! Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te acasa si ia-o in brate!
Asa sunt unele femei.
Cu siguranta te iubeste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciudata si cam nebuna nevasta ta. totusi, asa de geloasa fiind eu cred ca va lua la palme atunci cand v-a vazut, numai astepta ea pana acasa. foarte ciudat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa iti controlezi si cum sa-ti educi femeia, asta e doar inceputul. Ai scapat ieftin, daca va incepe sa te banuiasca de chestii de genul se va convinge pana la urma ca asta chiar se intampla, fara sa aiba vreo dovada. Si sa vezi atunci cum se dezlantuie iadul si de cate chestii e capabila sa faca o femeie coplesita de sete de razbunare. Repet, invata sa o educi, tine-o mai din scurt si nu mai permite ca astfel de faze sa se intample. Nu sta cu dusmanul in casa, explica-i foarte clar ca episoade de genul asta nu trebuie sa se mai intample vreodata si ca ori va alege sa aiba incredere in tine, ori va trebui sa renuntati la relatie. Nu poti trai tot timpul sub stresul ca femeia ta asteapta cel mai mic motiv sa intoarca lumea ta cu fundul in sus.

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Ok,uite cum sta treaba,persoana ta trebuie sa fie prima deci te rog sa nu iti pierzi esenta de BARBAT,nu ai gresit cu absolut nimic, ai facut o favoare si fata ti-a multumit. Ca iubita ta a inteles altceva e strict problema ei, ii trece, dupa cum ai povestit.Ii pare rau si te vrea langa ea si tu o vrei langa tine, va iubiti! NU trai cu gandul ca ai facut ceva gresit! Du-te iubeste-o nu mai bea! bafta cu casnicia!

| Kriss96 a răspuns:

Du-te acasa pentru ca vei ajunge sa faci tu o prostie. Da, femeile mai au si crize de gelozie. Normal ca te iubeste din moment ce ti-a dat mesajul ala. Se vede ca ii pare rau si avand in vedere ca nu esti suparat pe ea nu vad de ce sa stai aiurea prin baruri cand ar trebui sa te duci acasa si sa va impacati cum se cuvine.
Nu inteleg de ce esti tu suparat pe tine. Nu ai facut nimic rau.

| EON25 explică (pentru Kriss96):

Sunt acasa de mult si m-am impacat cu ea...
Esti fata sau esti baiat?
De unde stii asa multe despre femei?

| Kriss96 a răspuns (pentru EON25):

Sunt fata. Stiu multe.

| e1xtz a răspuns:

Mai asta...da e iubita ta sau sotia ta, ca tot nu am inteles, asa vorbind de 'cusuta cu ata alba'.

| anonim_4396 a răspuns (pentru e1xtz):

E sotia lui...dar ii zice iubita..fiecare baiat are pentru iubita lui un mod de ai spune.

| e1xtz a răspuns (pentru anonim_4396):

Eee, na.
Da am si eu voie sa cred ca e cusuta cu ata alba povestea si sa nu o cred, asa din prezentare si intuitie fina.
winking

| EON25 explică (pentru e1xtz):

Am cusuto cu ata neagra nu cu ata alba laughing
Stai linistit baiete.
Nu iti doresc sa fii in situatia mea.

| MidnightR a răspuns:

Oh,da,partea cu criza de gelozie pare o inventie.Asta ori avem probleme grave, foarte grave...
Uite un scenariubig grinata viitoare cand o fata iti zambeste si te pupa poate o sa te trezesti un cutit in corp dar stai linistit, sunt sigur ca va veni peste cateva saptamani cand iesi de la terapie intensiva sa isi ceara scuze spunand cat de mult te iubeste.

| niki1003 a răspuns:

Pai normal ca trebuie sa te duci acasa. ia-o in brate si spune-i ca o iubesti. asa suntem noi femeile une ori. cind avem crize de gelozie vrem cineva sa ne ia in brate si sa ne spuna ca ne iubeste

| anonim_4396 a răspuns (pentru niki1003):

Vorbește pentru tine, nu toate femeile sunt niște javre isterice.

| niki1003 a răspuns (pentru anonim_4396):

Majoritatea sunt asa si nu sunt javre isterice ci femei care iubesc si nu vor sa-si imparta iubitul cu altele