| Claudia_5861 a întrebat:

Deci sa incep. Sunt cu un baiat de 7 luni si intr-o zi eram cu un prieten in parc nu faceam nimic numa povestem. El a venit si a crezut ca facem alt ceva... Atunci a inceput sa se ia de prietenul cu care povesteam eu i-am zis sal lase inpace da el nu ma asculta atunci m-am suparat pe el si m-am dus de acolo si mai tarziu prietenul cu care eram in parc a intrat pe mess si mi-am cerut scuze ca am plecat atunci da nu stiam ce sa mai fac. Atunci a venit prietenul meu acasa la mine si m-a intrebat daca m-am suparat pe el daca sa luat de prietenul meu si mi-a spus ca sau impacat si ca acum sunt prieteni si m-a rugat sa il iert da nu stiam ce sa fac da el ma tot ruga sa il iert si mi-a promis ca nu se mai ia de el si intr-un final l-am iertat. Atunci mi-a spus ca daca nu il iartam nu stia ce sar fi facut fara mine. Si dupa aia na am mai stat am mai povestit din astea, din astea. Da nu stiu daca am facut bine voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| AyU a răspuns:

Gelozia ii omoara pe unii...
Eu cred ca ai porcedat bine pentru ca se vede clar ca tipul tine la tine. Bine...a fost cam exagerata faza dar s-a speriat cand te-a fazut cu altul crezand ca e ceva mai mult si aveai sa ii dai papucii. 7 luni inseamna mult timp clar si cred ca era prostesc din partea amandurora sa va despartiti din cauza unei certi copilaresti. Daca a vorbit serios si chiar s-a impacat cu amicul tau, cu atat mai bine, dar trebuie sa porti o discutie cu el si sa ii spui sa nu mai faca asa ceva si sa numai fie atat de gelos pe orice amic cu care iesi big grin

7 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Tu trebuie sa intelegi ca orice baiat, oricat de calculat ar fi el, se poate enerva cand isi gaseste prietena cu altul in parc, chiar daca "nu faceau nimic". Adica, e foarte greu de crezut sa nu isi imagineze altceva, in conditiile in care infidelitatea este atat de comuna. Chiar daca vor veni unii care sa sustina cliseul ala idiot, care spune ca "o relatie se bazeaza pe incredere", mi se pare o prostie...prea multa incredere intr-o persoana, te poate transforma in pres de sters picioarele.

| ingerashhhh a răspuns:

Cind te-a vazut cu altul in parc a fost gelos,daca nu era gelos nu reactiona asa,daca era gelos inseamna ca te iubeste,ca a venit si si-a cerut scuze,la fel e bine,inseamna ca ii pasa de tine,dar daca e un baiat care pune conditii de genu "daca nu ma ierti fac asta"inseamna ca e un om fals care deja stie cum sa te manevreze,fii atenta la caracterul lui,poate sa tina intr-adevar la tine,dar poate si sa fie fals,sa negocieze cu tine sa recurga la santajuri! Sper sa te fi ajutat cumva, multa bafta, fii precauta!

| simf a răspuns:

Eu cred ca nu ti-ar strica in primul rand ceva lectii de gramatica, apoi o analiza adanca a celor intamplate. cum nu esti proprietatea nimanui, niciun prieten nu are dreptul sa te trateze ca pe o bucata de carne in galantar. cand doi baieti au o disputa pentru o fata, cel mai bine e sa-i lasi in pace si sa-l excluzi din start pe cel care a generat conflictul. poate sa-ti promita si luna de pe cer, el tot ca pe un bun al lui te va vedea.

| albertcraiova a răspuns:

Ai facut bine, asa as fi rectionat si eu trebuia sa ii zici dinainte ca mergi sa vb cu un prieten de-al tau.tu ce ai fi crezut daca prietenu tau era cu o fata in parc pe banca si vorbea cu ea?

| вяυηєтнα a răspuns:

Ai facut binewinking eu asa as fi facuthappy

| Aly_5702 a răspuns:

Eu cred ca e bine ca l-ai iertat atata timp cat nu o sa se mai intample.El s-a luat de tipul ala doar pentru ca tine la tine si nu vrea sa te piarda. Sper sa va intelegeti bine! fundita?batting eyelashes

| Claudia_5861 explică:

Mersi mult la toti nici nu stiu la cine sa dau funda.