| ioanaprim a întrebat:

Il iubesc. cum sa il fac sa se intoarca la mine si sa lupte pentru mine sa ramanem impreuna si la facultate? ma iubeste, il iubesc si am nevoie de putin ajutor! eu am tot incercat sa lupt pentru el, m-am enervat, am incercar sa il fac si pe el sa lupte si el spune ca vrea dar nu poate. imi spune sa ma gandesc mai intai la mine si dupa la el... ca sa nu iau decizia gresita. din cauza nervilor i-am spus foarte multe rele ca mi-ar fi mai bine fara el, ca am sa gasesc pe altul si ca el m-a impins in bratele lui. si pana la urma am vrut sa luam o pauza. a acceptat cu greu, iar acum nu vrea sa ne mai impacam adica sa mai lungim pauza. cum sa ma port sa-l aduc inapoi? sa fiu indiferenta? sa-l las in pace? cum? poate m-ati putea ajuta cu un sfat. happy

4 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Intr-o dragoste e nevoie de doi.Tu,esti singura.Te-ai luptat, ai incercat sa-l convingi, sunteti in pauza.Lasa lucrurile asa, nu le inrautati mai mult.Sunt doar doua variante, sa ramaneti impreuna sau nu.Baietii au un sistem de gandire mai detasat, realizeaza mai greu ce vor intr-adevar.Deci,lasa-i spatiu. Poate va veni singur.Pe de alta parte, te-ai gandit ca inceputul facultatii inseamna intrarea intr-o lume noua si necunoscuta? Vei fi inconjurata de sute de baieti toti in cautarea perechii perfecte.De ce nu vrei sa fii libera atunci cand se va intampla asta? De ce iti atarni singura greutati de picioare? Ai varsta la care cauti, experimentezi.Nu te crampona pe o dragoste cu mici sorti de izbanda, doar din cauza lipsei de oferta.Asteapta.Omul potrivit va veni, la ceasul potrivit.Bafta maxima si sa fii iubita mult! Pa, pa!

| monyk a răspuns:

Buna,e cam aiurea cand unul iubeste si se chinuie sa fie totul bine,cand unul lupta si altul e mai delasator.
In niciun caz sa nu te umilesti pentru el... daca e sa fiti impreuna,ve-ti fi. Daca te iubeste,nu va putea sta fara tine,crede-ma.
Lasa-l sa respire,lasa-i timp si sa gandeasca bine ce vrea sa faca,nu il presa,nu il stresa si vezi-ti de treaba ta.
Eu mereu cand ma certam cu prietenul si ma rugam de el,il cautam,incercam sa ma impac,el nu dorea si ma respingea,era indiferent cu mine.Dar m-am schimbat si am inceput sa fiu si eu mai indiferenta,sa il ignor si sa vada ca viata mea nu sta in mainile lui,si cand ma certam, faceam pe indiferenta si nu il cautam eu, si asa tot el se intorcea la mine.

| Zenithf a răspuns:

Parerea mea este ca el nu este copt destul. Sau poate, vorba lui, se gandeste mai mult la sine decat la relatia voastra si la cele ce s-au petrecut intre voi.
Priveste si tu in viitor, esti o persoana luptatoare si meriti sa ai pe cineva alaturi care sa puna osu' la bataie la fel de mult ca tine.
Domnul fie cu tine.

| IloveME a răspuns:

Eu una nu mai va nici un viitor relatziei tale!sad
lasa-l in pace,daca ii va fi vreodata dor d tine,stie unde sa te gaseasca.i-ai putea lasa clar ca il iubesti si ca-l vei astepta,iar d aici u sa-ti vezi d viata ta! adica sa incerci prin orice metode sa te dezlegi d el,daca nu te va mai cauta inseamna ca a decis alt drum,dar daca t iubeste stai linistita,atunci cand va vedea ca este posibil sa-l uiti si sa ai p altcineva sa vezi cum te va cauta!
stiu ca-l iubesti,dar continuatzi viata, clar o vreme nu o sa mai vrei sa auzi d nici un baiat, dar va trece totul! nu poti obliga pe nimeni sa te iubeasca sad