| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU!(dau funda)

Deci tocmai ce mam impacat cu prietena mea de vreo 5-6 zile si lucrurile nu merg de loc bine.Ea e foarte afectuoasa si iubitoare cu mine si imi zice tot felul de lucruri de genu si eu simt nevoia deloc sa fiu asa.De iubit, o iubesc insa datorita faptelor din trecut nu ma pot manifesta inca asa cum ar trebui.
Eu inca de cand am acceptat sa ne impacam (ea s-a despartit de mine) i-am zis ca daca facem pasul asta eu vreau sa o luam usor.Nu stiu de ce dar ea numai usor nu o ia.

Din cauza acestor divergente ea se tot plange ca nu-i arat deloc ca tin la ea, ca o iubesc..etc si nu stiu cum sa ma port/ce sa fac fiinddca eu vreau sa luam lucrurile usor si dupa vom vedea cum merge intre noi.Adica ea vrea dupa 5 zile sa fiu romantic si iubitor si eu nu pot asta.Iam spus de multe ori sa aiba rabdare dar nu vrea, nu poate.
Astept sfaturi!
Multumeschappy

4 răspunsuri:
| BloodyBlade a răspuns:

Cred ca ti-ai pierdut increderea in tine.Ar trebui totusi sa-i explici ca ai fost ranit iar in tot acest timp cat voi ati fost despartiti ai suferit mult si nu vrei sa se intample iar, fiindca tu o iubesti si nu crezi ca ai putea rezista da te-ar,, lovi din nou cu o piatra in inima"Acum cred ca si-a dat seama ca a pierdut pe cineva pretios din viata ei si vrea sa repare totul.Incearca sa-i explici ca veti reusi sa aveti o relatie frumoasa si de durata numai prin rabdare si comunicare. Sper ca te-am ajutat! Bafta!

| XamUITATsaimiPUNnumeX a răspuns:

Buna happy Sa stii ca dragoste cu sila nu se poate. Daca nu are rabdare happy Asta e.Ce sfat as putea sa iti dau? hmm.Dar te-a inselat? Ce ti-a facut happy Si daca tot te alinta asa de mult..Cred ca nu vrea sa te piarda deloc..Ca i`a deschis cineva ochii..si acum stie sa pretuiasca persoanele happy Asta e parerea mea happy

| cobra207 a răspuns:

Eu mereu am fost genul care nu m-am putut manifesta cu alinte si toate persoanele din viata mea s-au suparat pe lucrul acesta. Singurul lucru care poti sa i-l spui e ca pentru tine daca o alinti nu inseamna ca o iubesti si prin simplul fapt ca ai acceptat-o inapoi(daca te-a inselat) e de ajuns, in caz ca nu te-a inselat spune-i ca o iubesti atunci cand o privesti, atunci cand ii zambesti si mai ales atunci cand ii esti aproape. o poti imbratisa pe urma si sa o saruti pe frunte si chestii de genul, ai grija sa nu fii vulgar si fi cat mai sensibil la chestia asta. succes.

| sebi103 a răspuns:

Cred ca te-a inselat si dragostea ta pentru ea a scazut si de asta nu poti fi mai iubitor cu ea, dar daca te-a inselat odata sa stii ca o va mai face si a doua oara, imi pare rau sa iti spun asta dar asa gandesc eu si am vrut sinceritate.