| missME a întrebat:

M-am purtat urat cu prietenul meu care ma iubea. in ultima perioada eram mereu suparata, rece, distanta, nimic nu-mi convenea si incepuse si el sa se poarte la fel cu mine. l-am intrebat daca mai are rost sa continuam asa si mi-a zis ca nu mai e ca la inceput si ca poate ar trebui sa luam o pauza, dar eu fiind foarte orgolioasa i-am zis sa ne despartim fara nicio pauza si acum regret.regret nespus ca nu am luptat pentru relatia asta si ca am renuntat atat de usor. el s-a intors la fosta prietena, si cred ca numai eu l-am impins in bratele el.nu imi da nicio explicatie, ma evita. suntem colegi de clasa ( a11a) si e ma doare foarte tare sa-l vad mereu cu ea. credeti ca mai am vreo sansa sa vorbesc macar cu el, sa ii spun cat de mult il iubesc, cat de important este pentru mine. daca ma mai iubeste sau macar daca se mai ganedste la mine... as vrea sa ii spun cat regret ca m-am purtat asa si ca nu am stiut sa apreciez ce am avut si as vrea sa incercam sa o luam de la capat, dar nu stiu daca mai are vreun rost... daca se va desparti din nou de ea pentru mine sad. am nevoie de un sfat.

Răspuns Câştigător
| AndreyG a răspuns:

Voi va duceti la alte fete pentru a uita de "iubita" voastra? Iertati-ma ca va spun dar cand lasi balta atat de repede si te gandesti numai la tine nu prea se cheama iubire. Iubire adevarata e cand ai astepta-o cu speranta sa se intoarca la tine, neluand in seama ce a spus ea.Te gandesti la partea plina a paharului, cum ca poate era asa suparata incat nu constientiza intocmai ce zicea.Cum sa spui ca cineva te iubeste dupa ce se duce la alta pentru "a uita" de tine?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Acum daca s-a intors la fosta prietena lasa-l sa fie in lumea lui, nu are rost sa te chinui ci de aici inveti ca sa nu mai repeti greseala in viitor, cautati alt candidat.

| underground05 a răspuns:

Incearca sa.l suni sau sa vb cu el fara nici.o retinere,invita.l in parc la o plimbare acolo vei avea timpul, si sansa sa ii poti zice tot, daca intr-adevar te iubea e va intoarce la tine sigur.bafta

| elNino212 a răspuns:

Cat timp ati fost impreuna? Si daca te iubeste cum ai spus tu, va asculta ceea ce ai de zis. Daca iubesti cu adevarat pe cineva, este greu, foarte greu sa il/o uiti, indiferent de ce ar face in momentul de fata. Anyway, tu fa ce trebuie sa faci, daca chiar il iubesti si sti ca merita, fa tot posibilul si vorbeste cu el si dai de inteles ca ti-ai schimbat comportamentul. Atunci sigur ii vei atrage atentia.

| Skylerx a răspuns:

Pai... ce pot spune este ca ai gresit. Oamenii fac mereu greseli (doar nu suntem perfecti). I-ai putea spune in felul urmator: 'Stiu ca am gresit cand ne-am despartit. Acum chiar imi pare rau... ce as putea sa fac? As face orice, numai sa fim impreuna. Atat am avut de zis', iar apoi pleaca de langa el, daca va avea ceva sa-ti zica iti va zice si el ceva. Funda te rog?

| aia a răspuns:

Asa patesc si eu cu prietenul meu dar ink nu ne-am despartit dar... sper ca nu va urma eu ce sa zic suna-l sau dupa ore asteaptal la el la bloc sau undeva pe unde stii ca se duce el acasa si sa fie singur si opreste.l si vorbiti sigur va accepta daca nu accepta tine.l forta trebuie sa stea doar nu o sa te bata si daca imediat dupa ce v.ati despartit s.a comb cu fosta inseamna ca nu te.a iubit si a vrut doar sa o faca pe fosta geloasa ca e imposibil dupa o rel cu x imediat dupa ce ati terminat cu ea sa te comb cu y si sa o mai si iubesti x... poate daca te.a iubit si te mai iubeste te asculta si va impacati succes

| danyelo112 a răspuns:

El s-a dus la ea pentru a te uita pe tine...eu sunt baiat...asa am facut si eu dupa ce m-am despartit de o prietena pentru a nu suferi singura optiune e sa stai cu altcineva.sincer nu are rost sa te entuziasmez spunandu-ti ca inca te mai place foarte mult, dar dupa parerea mea tu ai devenit un capitol inchis.tu ai vrut sa te desparti.el doar a vrut o pauza. poate daca te bagi in seama cu el sa mai ai vreo sansa.altfel nu cred.bafta

| Ad3yana a răspuns:

In momentul in care a fugit la alta clar si el are niste dubii ceea ce nu este bine ar fi putut sa astepte sau sa lupte pentru relatia voastra. eu nu cred ca tu ar trebui sa lupti ci el. tu stii ca il iubesti e timpul ca si el sa iti arate daca te mai iubeste. daca continua cu cealalta atunci e clar ca nu va potriviti. dupa parerea mea cred ca ar trebui sa te distantezi si sa te concentrezi pe altceva...lasa-i timp...