| brya a întrebat:

Il iubesc, dar nu stiu cum sa-i spun asta deoarece nu am vorbit cu el decat o singura data cand m-a intrebat daca-l primesc langa mine si eu i-am raspuns ca poate. dati-mi niste sfaturi care sa ma ajute sa-l fac sa ma placa

Răspuns Câştigător
| SimionAlexandru a răspuns:

Buna Brya :-)
Sfatul meu este, sa FI TU INSUTI.
Nu trebuie sa "incerci" nimic, nu trebuie nici macar sa te "straduiesti". Fa totul exact dupa cum simti. Exprima-te exact asa cum esti tu cu adevarat. Daca vrei sa fi iubita pentru cine esti tu, cu adevarat, atunci trebuie sa te exprimi exact asa cum esti TU, cu adevarat :-) Simplu.
Esti o persoana minunata. Sunt oameni mai buni ca tine, oameni mai rai ca tine, dar NICI UNUL exact ca tine. Exprima-ti autenticitatea, si actioneaza cu INIMA. Creierul nu spune decat ce a fost invatat : Nu ai cum, nu poti, e imposibil, nu tocmai tu, si alte minciuni de genul asta. Dar in inima ta, STI CA POTI SA FACI ORICE ITI DORESTI. Actioneaza cu curaj. Iti recomand acest video, o sa te ajute:
http://www.youtube.com/watch?v=v6bjLsQP9_E
Iti doresc o zi superba

7 răspunsuri:
| On3St4r a răspuns:

Păi îl întrebi ceva, despre cineva, inventat sau neinventat... după vorbești mai mult cu el, dacă reacționează bine continui, dacă nu, doar păstrați legătura. Ar fi ceva să vorbești mai mult cu el, zilnic, și la un moment dat să nu îl mai bagi tu în seamă, aștepți să vezi dacă te bagă el în seamă, dacă ți-a simțit lipsa. Tot ce ar trebui să ști despre asta este că niciodată nu trebuie să alergi după un băiat. Uite o melodie pentru a-ți alina suferința : http://www.youtube.com/watch?v=4aKiES1FzdA. Baftă!

| neutrino a răspuns:

Daca-l iubesti, trebuie sa fie secretul tau, dar se pare ca nu ai sanse sa fii cu el, atata timp cat baiatul nu este interesat de tine, in conditiile in care el te cunoaste.

| anonimg a răspuns:

Aceasta nu-i iubire, ci pasiune.
Parinti, profesori si tot ce alcatuieste societatea sunt deficitari in ce priveste educatia tinerilor.
Tu nu il iubesti pe acel baiat, ci doar esti aprinsa dupa el.
Dragostea este un dar de la Dumnezeu, si ea nu cauta folosul sau, ci al celorlalti.
Mai intai trebuie sa cunosti pe cineva, si apoi il vei putea iubi. Si nu poti sa cunosti pe cineva vorbind doar o singura data cu el.
E-adevarat ca iubesti pe cineva datorita caracterului si comportamentului pe care il are. Dar stii cum reactioneaza cand se enerveaza? Are o mama? Stii cum se comporta cu ea? Caci tot asa se va comporta si cu tine.
Trebuie sa-i cunosti trecutul... Deci pana la iubire este cale lunga.

Pasiunea ii face pe tinerii care nu o pot stapani, cu inimi frante cand ajung la varsta maturitatii -adica de la 25 de ani.
Te sfatuiesc sa indepartezi orice simtamant, orice fluturas din stomac si orice vibratie care ti-a dat-o acest baiat, mai inainte de a te rani cu buna stiinta.

| Azµre a răspuns:

Vorbește mai mult cu el, te va scoate în oraș dacă te place.

| alex71yonutz a răspuns:

Buna,incearca sa faci tu primul pas si invita-l la un suc, poate acel baiat de care iti place are aceleasi sentimente pentru tine dar este mai timid si retras. Orcum Bafta

| AncaAncu a răspuns:

Cea mai simpla varianta este sa il dai un biletel inainte sa se sune clopotelul (la scoala), in care sa ii scrii ce simti apoi vezi ce iti raspunde.

| allstarwatch a răspuns:

Buna brya! poate pot sa te ajut, incearca prin gesturi nu conteaza ce gesturi mici si valoroase ca sa spun asa si daca e baiat destept isi va da seama singur! happy