| dana_2309 a întrebat:

Il iubesc enorm de mult am deja 2 ani si jumate insa nu am fost impreuna nici o data, din cauza ca acum cu 1 an jumate avea prietena, insa din pacate acum are alta prietena au deja 1 an impreuna.Insa el vrea casa es eu cu el, imi scrie si de cite ori am esit cu el doar stateam si vb s-au cite o data ne sarutam a juns o zi cind i-am zis cal iubesc insa fara nici o reactie, cam de cite ori vorbeam cu el cam de atitea ori ma intreba dac il iubesc da ii raspundeam la intrebare, cite o dat ii spuneam cal iubesc iar alte ori ca nu il ma iubesc, si a ajuns ziua cind i-am zisc ca am 2 ani si jumate de cind il iubesc, el asa a zimbit si mi-a zis ca este putin timp dc oare? si nu de mult iar m-a intrebat dac il ma iubesc da i-am spus insa el mi-a spus ca nu stie ce sa zica, chiar daca a mai auzit acest te iubesc. Ar putea sa ma iubeascasi el oare s-au es-a cu mine numai casa nu pearda timpul acasa si ca ii place cind eu ii zic cal iubesc atit de mult.Are prietena ce oare este atit de greu s-imi zica casa il las in pace sa nu-i mai scriu? am incercat de multe ori s-a nu-i scriu insa tot el incepea vorba, sau chiar pe hol la scoala ma saluta... Ce pot sa fac? cum sa-l uit s-au sal las in pace? nu stiu mai pe scut ajutati-ma va rog.

11 răspunsuri:
| I'mPerfect(a)! a răspuns:

Eu cred ca tie iti place sa suferi ca fraiera!
In primul rand e ca o rasplata pentru faptul ca esti ''amanta''.Te-ai obisnuit cu statutul asta,in care esti folosita!

Te compatimesc, sincer!

Revino-ti, ca iubire nu vei primii de la el.

| Ririru a răspuns:

Iti pierzi timpul, daca vroia ceva de la tine, obtinea. Si ma refer la tot, vad ca esti cam dispusa sa faci orice pentru el.

Te asigur ca daca simtea ceva pentru tine, o parasea pe iubita lui, si gata. Dar uite, ei au un an impreuna!
Nu`ti pierde timpul, sunt sute de baieti care merita. smug

| Castiel a răspuns:

O perioda da-i ignore rupe orice contact cu el si poate cu indiferenta ta il trezesti ca pe tine te vrea (asta daca te place sau etc) Daca nu te place nu te ma vai baga nici el in seama de loc (dai indiferenta pana spune ceva amoros sau macar ce simte fi dura cu el)

| fabiola a răspuns:

Tu il iubesti,iar el se joaca cu iubirea ta! Inclin sa cred ca esti minora si trebuie sa pui scoala pe primul loc(simt lipsuri la limba romana) Toate isi au timpul lor si sa nu uiti niciodata ca intr-o relatie adevarata, nu e suficient sa iubesti tu, enorm!

| AnonimA a răspuns:

Buna 2 ani jumate? Cati ani ai?

Eu nu as fi ast atat dupa un baiat si mai ale sstiind ca are proh go on oricate sanse mi-ar fi dat ace; baiatsadsincer

eu zic sa il lasi in pace si sa iti gasesti alt baiat p care s ail iubestikiss

Numai binekiss

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Vointa, draga mea, vointa.

| SpecialGirl a răspuns:

Draga mea, il iubesti de 2 ani de zile.El stie asta. Dupa ce s`a despartit de fosta lui iubita nu crezi ca daca ar fi simtit ceva pentru tine ati fi fost impreuna acum? Din cate ai spus tu...vad ca deja s`a cuplat cu altastraight face. Parerea mea e sa-l lasi in pace, nu te vrea. Ii place sa-i spui te iubesc...se simte bine cand vede ca te ti dupa el. Nu`l mai baga in seama si nu`i mai arata cat de mult ti la el. Daca te iubeste cu adevarat o sa te caute elwinking

| DorelSudoru a răspuns:

Ai 2 ani jumate si scrii atat ia biberonu-n bot...cati ani ai pana la urma ca nu ai 2 ani?

| RzC_2505 a răspuns:

1. Ai mai mult de 16 ani? Presupun ca pe acolo
2.Nu il iubesti, e doar un afect temporar care va trece
3.Trezirea! Dupa ceva timp o sa te auzi zicand "ce proasta am fost"

Si acum sa trecem la subiect!
Off. kids this days. Nu observi ca baiatul asta te tine ca pe o plasa emotionala(asta ca sa nu zic carpa)! Crezi ca unui baiat nu ii place sa fie o fata "rupta" dupa el? heh... ai fi surprinsa. Si tu daca l-ai fi vrut ai fi creeat atractie insa esti copila si mai ai de invatat despre asta.
Singura cale pe care sa il uiti este sa cunosti alti baieti, socializeaza! Vei observa ca vei da de tipi mai tari decat crezi tu ca e! iti zic eu pustoaico! esti indragostita de cineva ce nu te vrea! Dc faci greseala asta si pierzi timpul? Viata e prea scurta sa stai dupa o persoana aiurea!

Distreaza-te si traieste!

| cristinaiub a răspuns:

O my god doi ani si jumatate...incearca sa nu mai vorbesti cu el o perioada si o sa-ti dai seama daca simte ceva pentru tine sau nu

| alexandru_2608 a răspuns:

Bai fetito ii place sa auda ca il iubesti, se simte macho bine asta e doar in mintea lui ca e ffff cuceritor. Ce stai atit dupa fundul lui fa-ti o viata iti place sa fi aia din umbra?