| mary_1284 a întrebat:

Il iubesc si as vrea sa fim din nou impreuna dar nu pot sa uit ce a facut, Nu stiu ce sa fac, ma doare foarte tare cea ce a facut.
M-a mintit tot timpul imi spunea ca se culca si se ducea la petreceri, iesea cu prietenii lui pe afara, daca eu vroiam sa ies cu prietenele mele afara, ma urmarea ma suna tot timpul venea dupa mine ma facea de ras peste tot.
Vorbea cu fetele la telefon, le spunea sa se intalneasca, iar eu daca vorbeam cu un amic la telefon facea crize, m-a maintea tot timpul ca e la munca si el era la gratar, cand am mers la o petrecere si eu am spus ca vreau sa merg acasa, m-a dus pe mine acasa si el s-a intors, nici nu mi-a zis ca se intoarce, nici nu m-a dus pana acasa m-a lasat nu stiu cate strazi de casa,.
de curand am aflat ca el o tot suna pe o fata si ii zicea sa se intalneascca, ca ii place de ea, si o fluiera pe strada.
Acum plange pe la usa mea sa il iert, sa ii mai dau o sansa ca se cuminteste, dar l-am iertat de prea multe ori, si a mai promis ca se schimba si tot la fel a ramas poate chiar ma rau.
Cand ne certam imi spunea ca nu il merit ca s-a purtat prea frumos cu mine si ca ma iubeste cum nimni nu m-a iubit niciodata.
De fiecare data cand gresea venea si incepea sa planga imi aducea flori si cadouri ca sa il iert, si culmea imi mai si striga ce prieten de al tau ti-a mai luat tie asa cadouri cm ti-am lua eu,
Imi place sa cred ca ca m-a iubit si inca ma iubeste, dar nu vrea sa se intamplece s-a intamplat pana acum, daca nu auzeam din gura lui tot ce mi-a marturisit nu as fi crezut si nici panba acum nu pot sa cred ce proasta am fost.
Imi spunea mie sa nu il insel ca ma iubeste si el...
Nu stiu ce sa fac cum sa il uit, nu as vrea s ail iert si nu am sa il iert niciodata pentru cea ce a facut dar nu stiu ce sa fac, a fost o relatie de lunga durata in care mi-am pierdut 2 ani din viata stand lanaga un om care ma mintea

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Atunci nu mai sta pe ganduri si ia-ti ramas bun de la un nemernic.

| wildthing a răspuns:

Pisi, asculta un sfat prietenesc, de la un baiat care stie cu ce se mananca. Da-i papucii si nu te mai gandi la el. Genul asta de om nu e schimba niciodata. Si n-ar strica sa incetezi sa mai fii superficiala, sa incerci sa gandesti logic pe baza argumentelor pe care singura le aduci. Cum poti sa spui ca il iubesti si vrei sa fiti din nou impreuna, cand e evident ca esti capabila sa vezi ca hram poarta?! Tu, si cele ca tine (pentru ca sunt multe) va meritati soarta daca nu sunteti in stare sa va treziti la timp si insistati sa ramaneti in relatii cu specimene de genul prietenului tau. Sau poate sunteti masochiste si va place suferinta, ce stiu eu?!

| alylove15 a răspuns:

Off,incearca sa iesi cu fetele si sa cunosti baietii noi...nici sa nu te gandesti sa te mai impaci cu el...nu te merita.

| Mousie a răspuns:

@ ani... @ ani in care s-a purtat ca un nesimtit. Draga mea iubirea nu inseamna cadouri. cu banii pe cadouri se putea duce la fete usoare sau poate ata il costa mai mult, asta nu e o jignire la adresa ta sau asa ceva. Daca te iubea, nu se purta asa, nu avea nevoie sa vb cu alte fete si nici nu se putea simti bine fara tine la vreo petrecere. Asa e, nu? stii si tu. Nu alege sa te minti, pari de treaba si ai suferit pana acum, curma-ti suferinta, fii tare. Altfel va urma si casatoria, tu acasa singura cu copilul si asa mai departe. Trebuie sa gandesti cu bataie lunga sa vezi cum va fi. Ai grija de tine.

| HotChoclate a răspuns:

Domne.daca nu s-a schimbat in 2 ani nu se schimba nici de acum.Mai bine il uiti, ii spui hotarat ca nu vrei sa mai ai relatii cu el. Daca se purta asa urat e clar ca nu te respecta.nu merita sa mai stai cu el.E clar ca nu te iubeste.

| ana_2324 a răspuns:

Faci foarte bine! nu trebuie sa il ierti chiar acum deoarece mereu cand facea prosti''greseli'' tu il iertai asfel el s-a invatat!(eu te sfatuiesc sa il ierti dar peste trei sau patru zile in care u nu trebuie sa ii arat ca esti trista iar apoi pune-l sa cada in genunchi ca sa il ierti!

| ILŞMM a răspuns:

Salut! Am citit povestea ta! E foarte lunga! rolling eyes
M-am gandiit Bine! Partea asta " de curand am aflat ca el o tot suna pe o fata si ii zicea sa se intalneascca, ca ii place de ea, si o fluiera pe strada. " Nu suna prea bine! Parerea mea este sa te desparti de el. Ti-ai pierdut 2 ani din viata! big grin
Mult Succes!

Peace! happy

| Katakimiku a răspuns:

Inteleg ca te doare, dar asa cum a spus Misogin i-ati adio de la el pentru ca nu te merita si nici tu nu il meriti.
El se poarta ca un om foarte imatur...
Crede ca femeile sunt jucariile barbatilor si ele fac numai ce spun ei. EL ( fostul' tau iubit) este cea mai buna dovada de sexism!
EL Este foarte misogin si foarte nesimtit fata de tine!
Uita-l! gandeste-te de fiecare data cand vrei sa ii dai a 2 a sansa la ce ti-a facut!
Cam atat...
Pupici!
Funda?batting eyelashes

| Andra_8863 a răspuns:

Pai trebuie neaparat sa il uiti pentru ca te-a facut sa suferi si sa plangi.Tu trebuie sa treci peste amintirea urata lasata de el.Trebuie sa te indragostesti de altcineva.

| andreea_1494 a răspuns:

Buna mary:*
Pai eu te-as zice sa te duci undeva sau sal chemi la tine si sa vb serios despre relatia voastra sa ii zici ce tea deranjat la el sa ii zici ca intr'o relatie trebuie sa se iubeaska am2 sti cum e proverbu ala :"cand iubirea te orbeste, cand e sa nu ai noroc, sufera cel ce iubeste, cel iubit...isi bate joc!"trebuie sa vb cu el foarte serios
si sa ii zici ca u il iubesti l-ai iubit dar tu nu esti bataia de joc a nimanui si ii zici ce ai auzit ca iel cand spunea ca se ducea sa se cule el se ducea cu altele in oras si se distra si tu ca proasta stateai in casa cu impresia ca el te iubeste si el nu avea nicio treaba si sa ii zici ca trebuie sa intr'o relatie trebuie sa iesiti am2 in oras la o cafenea la o plimbare pe plaja in oras sau iesiti cu prieteni la un club, si trebuie sa fi si u mai tare nu asa de moale sa faca ce vrea el din tine sa te minta :*:* ai grija si sper ca te-am ajutat pup:*

| andreea_1494 a răspuns:

Si daca vezi ca tot te minte si isi bate joc de tine si nu te lasa cu fetele in oras si te urmareste numai sta pe ganduri si te intreba ce sa faci si sa iti spui ca l-ai iertat pentru ultima oara si numai merita si acum sa il ierti! si sa incerci sa uiti de el si sa iti gasesti o alta relatie alaturi de un alt baiat potrivit:*:* dar asta numai daca incepe iar si isi bate joc de tine si este nesimtit sper ca te-am ajutat :*:*! pup