| Loolsae a întrebat:

Suntem impreuna de 1an si 2luni, sau am fost!
Ne-am certat acum 2 zile pe tema ca eu ma uit dupa baieti, dar de fapt o faceam UNEORI pentru a il face gelos pentru ca vedeam ca numai imi acorda aceeasi atentie.Ne-am impacat azi, am fost pana la el in fata blocului, am vbit etc. cand marog am ajuns acasa am vbit iar cu el, si i-am zis sa intre pe team v. sa vbim. a intrat dupa zicea ca vroia sa manance si sa faca baie apoi sa vorbim... dar mrg i-am zis sa mai stea, a stat cam 10min si dupa a zis ca iese ca numai sta... apoi i-am zis: de ce te comporti asa? ce vrei sa scapi de mine? uiti cand la 3dim te dusesei acasa la fetele alea? lor numai le-ai comentat nimic, plus ca acum o saptamana era 18:00 si mi-ai zis ca dormi iar ieri era ora 1 noaptea si nu drmeai, ce vreau sa zic e ca, daca eu te rog sa mai stai nu stai!(il si rugasem sa mai stea 2min in plus, pentru ca am stat2zile desp si miera dor sa vb cu el chair daca ne vazusem cateva ore)dar daca te roaga altcineva sa te duci pana la mama dracu la 3dim te duci.

Apoi mi-a zis: ca ce nu-ti convine ca cica sa-l caut cand termin cu din astea.si m-am enervat si i-am zis dispari
I-am dat mesaj:cu ce sa termin? cu faptul ca vreau sa vbim inca 2 min in plus si tu te desparti de mine? Nu e bine nici daca fac ca tine si nici daca nu fac ca tine! nu stiu ce mai doresti de la mine.etc
Simt ca sa distantat rau de tot de mine si ca chiar daca zice ca ma iubeste, vrea sa scape de mine.
Legat de faptul ca zicea ca eu ma uit dupa baieti(v-am spus, nu o faceam decat intentionat sa-l fac gelos pentru a-si apara "ce i apartine", pentru a simti ca nu sta doar degeaba cu mine, si de multe ori vedea prost). Faza e ca el asa facea inainte, se uita dupa cururi si tate, si daca-l intrebam si i ziceam:zi-mi sincer ca nu te impusc, el spunea nu nu m-am uitat.(cu greu am aflat chestiile astea)ma derajeaza ca ma mintea si probabil ca daca el a facut asa ins ca toata lumea face!
Acum 2zile imi spunea ca nu-mi da nici sansa ca cica asa am sa fac iar
1.nu aveam ce sa fac iar
2. i-am dat n de sanse pentru cate si mai cate mi-a facut.(lovituri, injuraturi, minciuni, etc).
Vbisem si cu o fata depe TPU, spunea ca prin asa ceva a trecut si ea si ca mi se pare mie ca fac bine ca-l iert mereu doar pentru ca-l iubesc, dar de fapt gresesc amarnic.incep sa cred asta!

Pareri?! Daca vreti sa mai va spun ceva, cu mare drag.

Ideea e ca nu inteleg de ce face asa!
Ps-exista reguli incepute de la el: nu vb cu baietii /orice legat de ei /sau socializat pe net. apoi le-am pus si eu.
Si azi am aflat ca el statea frumos afara in fata blocului cu baietii si/sau s-a mai dus si la unu acasa ca sa se joace. iar eu nu am facut decat in prima zi sa stau acasa, a 2azi l-am cautat si am dat peste mrg el a dat peste mine, un fost coleg si mi-a zis:buna cf bine u, pa! faza e ca chestia asta ma face sa cred ca numai ma iubeste, pe langa altele deoarece el nu era asa. daca gresea el sau eu nu i lua zile sa ma contacteze sau sa-mi raspunda la mesaje.
Eu cred ca chiar daca spune ca ma iubeste(ps-mia marturisit ca sa indep de mine din cauza ca crede si va crede c ma uit dpa baieti)numai o face.
legat de paranteza de mai sus:mereu am avut speranta, mereu i-am dat sanse sa se revansezee. dar deja e paranoic.si totusi nu inteleg, daca tot spune ca sa distantat(si sunt sigura ca nu ala e motivu pentru ca in situatia aia m-a pus si el pe mine numai ca la el era adevarat mia marturisit dupa mult timp)de ce nu recunoaste ca numai ma iubeste?! Daca s-a suparat si sa desp de mine din cauza ca i-am zis sa mai stea 2minute cu mine sa vbim ca miera dor de el...
Doare...straight face

14 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Tea lovit? tea injurat?
eu una nu accept asa ceva cat de mult as iubi baiatul respectiv.
nu mai ai voie sa vorbesti cu baieti? raised eyebrows
el vrea sa puna stapanire pe tine, sa fi jucaria lui, sa faci exact ceea ce vrea el.
daca esti intr-o relatie asta nu inseamna ca nu mai ai voie sa vorbesti cu alti baieti.
sfatul meu: rupe orice legatura cu el, nu ii mai da nicio sansa pentru ca nu merita nimic. ai si tu putina demnitate totusi happy
si nu mai lasa niciun baiat sa te loveasca (chiar si o palma. NIMIC!) sau sa te injure.
azi te injura, maine o palma si dupa te ia la omor. oh go on

| PrecioussGirl a răspuns:

Intr-adevar poate la inceput o sa iti fie greu pentru ca te-ai obisnuit cu el insa cu timpul ai sa vezi ca o sa iti treaca.
o sa gasesti un baiat mai bun ca el. el nu te merita! happy
incearca sa iti ocupi timpul cu cat ma+i multe activitati.
iesi in oras in parc cu rolele/bicicleta.
citeste
uitete la filme, seriale, la tv
etc

| XK a răspuns:

Sincer, ti-se pare normal sa te uiti dupa altii? iti dai seama ca in mintea lui este ceva gen "daca acum se uita cand este cu mine, cand este singura ce dracu face!? " referitor la restul, nici mie nu mi-se pare normal sa fi cu el si sa stai de vrajeli cu altii, vrei sa stai cu el, stai doar cu el... in rest nu stiu, mi-se pare ca este inca putin imatura... Ti-a spus ca se duce la un dus, l-ai rugat sa mai ramana, a ramas 10 minute, dupa te-ai suparata ca nu a mai ramas inca 2 minute, avand in vedere ca a-ti fi vorbit mai tarziu

Cel mai simplu, cerei iertare, daca nu merge, fa`i o surpriza (placuta), daca nu merge nici asa, neXtwinking

| Keepitpink a răspuns:

Pai la fel am avut si eu o relatie crede-ma...s-a sfarsit acum 4 luni aproape si mi-e foarte greu si mie te inteleg exact prin ce treci.chiar daca baietii nu se arata uneori pe ei tot ii doare ceva acolo ca e imposibil sa nu simta nimica.tu doar trebuie sa nu il mai cauti sa nu pari o disperata dupa el.si sa nu ii faci pe plac niciodata.cand il vezi de acum in colo sa nu pleci capu in pamant.ridica capul ca si cum tu nu mai ai nimic fii tare.baietii sunt foarte orgoliosi nu lasa niciodata de la el, dar noi ca fraierele ne impunem in fata lor, trebuie sa lupti.La inceputul lumii doi oameni erau lipiti pana cand zeii au cerut sa fie dezlipiti de atunci se spune ca fiecare om are jumatatea lui acolo undeva.Nu te mai framanta ca eu stiu ca te doare.dar incearca sa fii mai tare si sa-i arati ca tu esti mai tare ca el, asa o sa isi puna 10000 de intrebari in cap ca de ex:oare se mai gandeste la mine? oare ma mai iubeste? daca are pe altu.etc.si te va suna iar cand te va suna ii spui frumos ca nu poti sa vorbesti ca ai treaba, pentru ca atunci esti mai misterioasa si o sa caute sa vada ce ai patit.Trebuie sa fii tare chiar daca te doare, pentru ca o data si o data tot o sa se sfarseasca, si de cat sa va impacati sa se stranga mai multe si sa suferi iar, mai bine acum, crede-ma.ai grija de tine te-am pupat:*

| Dr3yga20 a răspuns:

Intr-adevar ai dreptate in ce zici si decat sa stai in situatia asta sfatul meu este sa-l lasi balta.Pe dealta parte trebuia sa il lasi si pe el sa respire,poate era obosit sau chiar ocupat. Orice baiat are nevoie si de spatiul lui de libertate, tu facand asta ii faci lui impresia ca incerci sa-l tii captiv intr-o cusca si sa-i spui ce sa faca, sa-i fi superioara lui si nu accepta asta.Asta ca o paranteza sa-ti spun ca el greseste datorita rodului greselilor tale.Nah cum povestesti tu, da el este vinovat si ar trebui sa te desparti de el.Dar gandeste-te daca ar scrie sa zicem si el pe TPU problemele lui cine ar parea vinovatul? Sper sa rezolvi treaba cumva, desi la modul cum ai povestit nu vad solutii.Pe mai bine.

| LiviuL a răspuns:

Okay uite cum sta treaba, da`mi id`u tau de mess sa vorbim nu te pot sfatuii cu un raspuns... trimite-mi un mesaj pe fb liviul ciupy happy

| LiviuL a răspuns:

Normal ca e nefolositor raspunsu` din moment ce acest gen de problema nu se rezolva doar printr`un singur raspuns!

| LiviuL a răspuns:

@GaMiNglsAWaYoFLiFe: imi pare rau dar nu te pot ajuta printr`un singur raspuns... este vorba de comunicare asa te poate ajuta cineva avand in vedere ca si eu am trecut prin chestia asta... crede`ma ca am "arsenal"

| Ғʋиκʏℓιcισʋƨβαвɛ a răspuns:

Uite.fetele trebuie sa fie mai presus de baieti.si in plus daca vezi ca nu te mai baga in seama nu mai vorbi cu el. O sa vezi ca o sati duca doru,daca intr-adevar te iubejte, si incearcal sa vezi daca mai tine la tine, daca una alta, tine minte, numic nu merita, succes si astept mesaju taw cu parerea tah, numa bine :*

| Loolsae explică:

@ Coryx,cred ca asta am sa fac.
Si da, totul a inceput cu o mica bruscare, apoi cu inca vreo 4 dupa ce a vazt ca-l iert,apoi o palma, mai multe, si picioarestraight face
jigniri si minciuni.
problema e ca de la un timp sa calmat.dar nu stiu ce sa zic.dar sa se desparte de mine pentru ca vroiam inca 2 min?! maine ma vd cu o amica...the best.^^ si banuiesc ca acelasi va fi si raspuns ei.problema mea este ca.nu stiu daca sunt pregatita sa renunt la el.chiar daca a fcto el deja, ironic nu?
nu vreau sa regret.dar nu-mi da de ales
acum el a gresit nu eu, si numai da niciun semn de viata.

| Loolsae explică:

@ LiviuL : daca vrei sa spui ceva, spune aici, deoarece fb si mess numai am...straight face Tot asa...am cazut de acord doar pentru a avea incredere in mine ca sunt numai pentru el

| Loolsae explică:

@LiviuL : Vorbim prin PM daca doresti...nu stiu ce sa fac, sa ne impacam sau nu...sadmie dificil sa spun da chiar daca-l iubesc

| Loolsae explică:

@ Coryx: Asta si fac...stau si ma uit la seriale pe laptop straight face sau mai ies din cand in cand...momentan my best friend e plecata, se intoarce maine.

| Loolsae explică:

@funkyliciousbabe: Chiar asta vreau sa fac, sa numai il bag in seama chiar daca nu imi da mesaj back...mie destul de greu dar am sa incercsad.Ms pentru parerea ta si a celorlaltisad.Ma ajutati enorm de multsad.