| alinutza99 a întrebat:

Il vreau inapoi. va rog ajutati-ma. nu pot trai fara el.crying. mai bine mor

nu mai vrea sa stie nimic de mine, ieri l-am enervat ca am fost geloasa si am facut "crize" (asta zice el). aproape 4 ani impreuna crying

ce sa fac sa se intoarca la mine? fundita crying

Răspuns Câştigător
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Băi nene, eu nu pricep o chestie. Conform multora de pe site-ul ăsta, bărbatul trebuie să facă tot într-o relaţie, indiferent dacă ea greşeşte sau nu.
Dacă ăla a plecat după aproape 4 ani împreună în urma crizelor tale, eu sunt 120% convins că faci crize dintotdeauna şi l-ai adus la limita nervilor.
Aia cu "dacă te iubeşte vine el înapoi" nu prea merge mai niciodată şi mai ales când vine vorba de limita nervilor şi după atâţia ani împreună.
De regulă relaţiile de peste un an sunt destul de bine sudate şi dacă se rup aşa de dur pe motive de "crize" atunci greu se reînnoadă şi cu atât mai puţin nu se va întoarce la tine dacă tu nu faci nimic. Auzi... să o faci pe indiferenta că vine el căţeluş înapoi, mă faceţi sâ râd mă copii, pe bune.

9 răspunsuri:
| Floreenofficial a răspuns:

Spune-i ca regreti enorm ca l-ai enervat si ca nu o sa se mai intample.Bombardeaza-l cu mesaje pe mess, mobil, lasa-i mesaje in casuta vocala, incearca orice!
Bafta! :*

| tarziu a răspuns:

Ala merita funda pentru ca a rezistat 4 ani langa tine!

| LoveUbutUdontCare a răspuns:

Te inteleg perfect. Fa tu primul pas spre inmacare, spune-i ca asta esti tu, si iti pasa... dar nu ai ce face...asta e caracterul tau, mai impulsiv. Merita sa incerci sa fii mai temperata si tu, si sa nu lasati micile certuri sa distruga o iubire. Succes!

| kittysor a răspuns:

Calmeaza-te
daca te iubeste vine el singur inapoi, nu trebuie sa faci tu nimic!
...ca sa-ti mai treaca de of si dor incearca si fac ceva care sa-ti placa si care sa-ti ocupe timp! (o plimbare cu prietenele, un film - comedie).

| DjReal a răspuns:

In iubire poti ierta... aproape oricebig grin, nu te pripi si daca te iubeste se intoarce, nu cred ca e atat de prost incat sa renunte la 4 ani pentru niste ciondanelihappycere-ti scuze frumos, cere-i sa stati de vorba dar asta calm, fara ceartahee heesi ajungeti la un punct comun, apoi vine de la sinehee hee

| Tiiribuuummmm a răspuns:

In primul rand inceteaza sa ii mai arati cat de disperata esti dupa el.
Plangi, dorestel inapoi, fa pe dracu in 4 sa se intoarca la tine, dar nu ii arata si lui asta.
Din momentul in care ii arati ca plangi, ca suferi, ca numai poti traii fara el, deja numai e nici o provocare pentru el, i`ai dat tot ce vroia.
Comporta-te normal, ca si cand nimic nu s`ar fi intamplat. Vorbeste normal fara sa incepi sa ii zici ca vai cat am plans aseara sau chestii de genu. Fa asta doar cat sa stie el ca nu plangi ca proasta dupa el, chiar daca tu in spatele calculatorului esti plansa moarta.
Si inca un lucru. Lasa`l pe el sa te caute. Chiar daca iti vine sa-l suni din 5 in 5 minute. Daca te iubeste si simte ce simti si tu pentru el se intoarce la tine, daca nu, inseamna ca nu l`ai avut niciodata. Cum am zis si la alta intrebare, viata e prea scurta ca sa plangem dupa fiecare prieten pe care o sa-l avem.
Si draga mea, daca nu se intoarce la tine, inseamna ca nu te iubeste, iar asta inseamna ca nu te merita. :*

| emshu a răspuns:

Am patit si stiu cum ii numai ca la mine nu au fost 4 anilaughing. sigur in acest timp a ajuns sa te iubeasca.iti garantez ca va veti impaca deoarece exista certuri in relatii; x deci stai calma.tot el va vani la tine.bafta :*:*:*:*

| DisSy a răspuns:

Pai. In primul rand spune`i ca ai gresit. si nu stiu dk nu iti zice nimic incearca sa faci pe indiferenta sau fa-l si u gelos ca un baiat. dar nimic de genul iubiti sau. doar o imbratisare sau un tinut de mana, de brat. si dk te iubeste o sa-si dea seama km e sa vezi persoana iubita ca altu' si o sa se intoarca la tine sa-si ceara scuze. Alte idei nu mai am... Sper sa te ajute si imi pare rau pentru tine. 4 ani si acum gata.sad

| Turic_Cristina_1995 a răspuns:

Cred ca o sa fie totul bine la voi...winking