| Notme a întrebat:

Imi cer scuze daca o sa deranjeze pe cineva ceea ce o sa spun.
Va dau un sfat: si pentru cei noi si pentru cei mai vechi, inainte sa puneti o intrebare scrieti-o la "Caută întrebări sau răspunsuri:" sa vedeti daca a mai fost pusa, pentru ca din cate observ, majoritatea intrebarile la Categoria "Dragoste si Sex" sunt despre: "daca am facut-o in ziua x si menstruatia mi-a venit in ziua y, pot sa raman insarcinata?"; "daca prietenul meu nu a folosit prezervativul si a "scos-o" inainte, pot sa raman insarcinata?"
Userii care pun aceste intrebari repetate nu o sa obtina multe raspunsuri pentru ca se tot repeta aceeasi intrebare incat nu iti vine sa mai re-re-explici! Este doar un sfat si inca ceva, cred ca ar trebui sa facem o "lista " cu informatii utilitare despre, de exemplu, metode anticonceptive, cum poti ramane insarcinata, boli, etc! Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Este adevarat ca toata lumea simte ca problema lui este singulara si crede ca nimeni altcuiva nu i s-a intamplat asa ceva. Cei care intra pentru prima data pe site nu stiu nici ca s-a mai intrebat de foarte multe ori acelasi lucru, nici unde sa caute. Ar fi bine daca pe site ar exista mai vizibila casuta de cautarea raspunsurilor si intrebarilor si poate ca ar fi bine sa existe niste indrumari - asa cum tu ai incercat sa faci acum acest lucru. Necazul e ca intrebarea ta va disparea dupa alte cateva intrebari si cine n-a vazut-o tot nu va stii unde sa caute...
Despre lista cu informatii utilitare - nu stiu - pentru ca foarte multe s-ar incadra, dar poate ca si daca s-ar scrie undeva metode contraceptive tot nu s-ar uita nimeni pentru ca asa cum am spus fiecare crede ca numai ei i s-a intamplat...

1 răspuns:
| ilie a răspuns:

Ar fi bine dar stii daca ceea ce tu ai propus nu s-a mai propus? esti sigura? Este posibil ca multele intrebari sa fie puse sub diferite forme dar cu subiect ul acelasi.Cine ar putea selecta in ateva fractiuni de secunda sa vada daca a mai fost pusa intrebarea?