| Elena1234456 a întrebat:

Imi este atat de teama de reactia lui! Sa-i spun ca imi place de el? E coleg cu mine si mi-e cam teama sa nu circule zvonuri si sa rada de mine.

Răspuns Câştigător
| angelinthedark a răspuns:

Teama de ce scumpete? Nu te bate nu te indoaie, nu patesti nimic daca ii spui ce simti acolo in inimioara ta aia mare, nu rata ocazia spune-i sa nu fie prea tarziu, cine stie?

1 răspuns:
| anna01 a răspuns:

Relatiile intr-un colectiv nu sunt cele mai bune din varii motive, printre care si cel enumerat de tine. Daca simti din partea lui o confirmare a sentimenetelor tale ai putea incerca sa-i sugerezi prin gesturi, flirt ca prezenta lui nu te lasa indiferenta-sa te asiguri ca ai un raport de simulatenitate:-D. Daca esti destul de puternica sa rezisti unor posibile zvonuri, ii poti spune. Daca nu te increzi in seriozitatea lui, fii precauta, nu te lasa orbita de simpatia fata de el, ti-ar putea dauna pe viitor-daca esti colega lui de serviciu, de exemplu sau daca mai ai ani de ispasit in liceu/facultate.