| Bianka_9565 a întrebat:

Draga TPU daca ma puteti ajuta...imi place de un baiat este cu 1 an mai mare decat mine si imi este teama sa ii spun ca imi place de el.imi este teama sa nu imi rada in fata sau sa ma spuna scolii si sa ma fac de ras ce sa fac un sfat plizz dau funda la sfaturile bune

6 răspunsuri:
| Deny1333 a răspuns:

Dacă tu consideri că e posibil să facă şi asta, poate e mai bine să mai aştepţi un pic să vezi dacă îţi trece atracţia sau dacă se măreşte. Dar dacă tu crezi că nu e în stare să facă asta şi că e o şansă măricică să te placă, spune-i.
Ce dacă află şi restul lumii? Nu e ca şi cum ar ţine pentru totdeauna. În plus, să placi pe cineva nu e ruşine. happy
E alegerea ta dacă ai încredere în el sau nu. Tu îl cunoşti mai bine ca noi.
Baftă! kiss

| AngelOnEarth a răspuns:

Pai nu trebuie neaparat sa ii spui in fata. Poti sa flirtezi cu el, sa ii trimiti niste semnale cum ca l-ai placea. Daca iti va raspunde cu aceeasi moneda inseamna ca si el te place si exista sanse sa fiti impreuna. Daca totusi nu poti vorbi cu el din diferite motive sau nu iti dai seama daca te place, poti ruga o prietena de incredere sa il intrebe ce parere are despre tine. Insa, ai grija! Persoana pe care o alegi sa vorbeasca cu el trebuie sa fie foarte sireata si sa aiba grija cum pune problema, altfel totul se va transforma intr-un cliseu de clasa intai, iar baiatul isi va da seama ca tu ai pus sa fie intrebat si ca iti place de el si atunci chiar ar putea sa rada de tine.

| zmilee4you a răspuns:

Buna Bia.Am cunoscut multe situatii de genul acesta. Daca aveti prieteni comuni profita de asta,pune-le intrebari despre el, de exemplu am auzit ca x a facut ceva e adevarat? dar ai grija sa nu fi foarte insistenta, in felu acesta vei afla daca merita sa-i marurisesti asemenea sentimente.

Sau

Vorbeste cu el dar nu-i da de inteles pana nu esti sigura 100%.Iti tin pumnii:*:*!

| Bianka_9565 explică:

Nu prea avem prieteni comuni. Sa va spun mai mult...acum 2 ani ne placeam il vedeam eu din gesturile lui dar o intamplare trista mama lui a murit si am fost chemata la "pomana" iar eu cand l-am vazut mi-a stat inima in loc si am fugit si de atunci nu mai vb cu mine si nu ma mai saluta, inainte mergeam amandoi la scoala sad EL NU ARE NET.

| Dyxxuu a răspuns:

Pai el te placee? Vezi si u cum se comporta cu tine. Incearca sa afli parerea lui despre tine prin prieteni tai. Risca daca o faci si daca te place si ell iar daca nu macar esti mai linistita un picwinking si nu o sa iti mai placa atat de mult. Sper ca te-am ajutat un pic :d

| Kamy_6217 a răspuns:

Pai...si eu am trecut prin astalaughing
Iai adresa de mess; inventeaza si thu ca ai facut schimb de liste cu o prietena, apoi iate mai mereu in vb cu el.La un moment dat o sa-i zici si tu: ''Esti dragut:*
etc.
Vezi thu, esti fata desteapta si vezi tu ce iesesmug
succes:*happy!