| magdwtza a întrebat:

Imi iubesc enorm iubitul si mi-a propus sa plec cu el in Germania, acolo locuieste, dar e roman. nu stiu ce sa fac. il iubesc prea mult si nu vreau sa il pierd. voi ce credeti? ce ati face in locul meu?

8 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Nu stiu catsi ani ai! daca as stii probabil ar fi mai usor sa-tsi dau un raspuns.eu nu cred ca trebuie sa pleci. daca te-ar iubi asa de mult, pe cat il iubesti si tu, de ce nu ramane in Romania?straight facesincer e alegerea ta, tu alegi ce ai de gand sa faci cu viata ta, dar nu cred ca e bine sa pleci.

| RyanGeorge a răspuns:

Magdwtza doar tu poti sti asta, tu il cunosti foarte bine pe el, depinde de cand sunteti impreuna, cum va intelegeti, daca si el te iubeste si daca se merita sa mergi acolo, gandeste'te bine pentru ca din moment ce ai plecat numai poti da inapoi. dar daca tu il iubesti mult eu cred ca merita sacrificiul si te iubeste si el din cate vad ca daca nu te iubea nu te mai chema sa stati impreuna acoo, acum depinde si de tine ce parere ai despre el.

| Anca a răspuns:

Depinde cati ani ai, de cand il cunosti, daca faci vreo scoala in timpul asta la care ar trebui sa renunti, sau poate poti face un transfer in Germania, depinde intr-o mica masura si ce spun parintii ( doar nu vrei sa rupi total legatura cu ei in caz ca sunt contra ), depinde cu ce se ocupa el acolo, daca are un loc de munca stabil, daca ti-ai putea gasi si tu ceva serviciu acolo, daca vorbesti limba, daca esti constienta ca o sa fii ca si maritata ( dar fara semnatura ), daca esti 100% sigura ca iti doresti asta cu EL si ACUM, atunci fa`o!
Si in caz ca nu iese, sa stii ca oricand te poti intoarce acasa.

Si daca se va intampla, sa stii ca vei avea o senzatie ciudata... dar in final o sa te obisnuiesti cu tot ce iti da viata.

Eu am trecut prin situatia pe care ti-o descriu. happy

| lyrics a răspuns:

Daca parintii sunt de acord...
si nu pierzi nimic... daca nu renuntsi la scoala, sau alte lucruri inainte...
pleacatongue

Răspuns utilizator avertizat
| YourDailyApple a răspuns:

Conteaza foarte mult ce vreti amandoi. Tu esti dipsusa sa incepi o noua viata in Germania sa o iei de la zero? Si normal ca ai indoieli pentru ca nu stii ce te va astepta acolo, degeaba spun unii ca tara asta e de c***t, nici in strainatate nu e numai lapte si miere crede-ma. Aici ai familia, prietenii, scoala sau locul de munca etc. esti in mediul tau. Daca va puteti asigura un viitor acolo, sa aveti de unde trai atunci te poti duce, e alegerea ta.

| CatalinCata a răspuns:

Ai grija daca pleci, pentru ca dragostea e oarba, pe moment ne face cei mai fericiti oameni din lume, dar dupa aceea, de cele mai multe ori ne face sa regretam. sper din tot sufletul sa nu se intample asta si in cazul tau! Weekend placut!

| DonEduardo a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa te duci cu el.