| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU

Ce parere aveti despre relatiile de dragoste la distanta? Am cunoscut pe cineva pe internet si suntem impreuna de aproape 3 luni. El locuieste in alta tara, peste ocean si ne doare faptul ca suntem atat de departe unul de celalalt. Il iubesc foarte mult si tin la el ca la ochii din cap desi uneori, nu suntem pe aceeasi lungime de unda si asta datorita diferentelor culturale, dar ne intelegem foarte bine si ne iubim mult, stiu ca si el tine foarte mult la mine si nu vrea sa ma piarda. In vara as vrea sa merg la el, si bineinteles ca el este foarte incantat de idee, e nerabdator insa sunt convinsa ca parintii mei nu sunt de acord cu asta, sa plec atat de departe (cu toate ca sunt majora, am 20 de ani). Sunt trista, nu as vrea sa il pierd cu timpul, nu vreau sa traim o iluzie. Voi ce ati face in acest caz? Cum ati proceda? Credeti ca va rezista relatia?

10 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

De ce sa nu vina el la tine? In fond, el vrea p***a nu tu ***.
Nu va rezista.

| RAY a răspuns:

Parerea mea sunt pierdere de timp si iluzi atat, pe internet suntem perfecti cu toti dar in realitate nu suntem,plus increderea cum sa crezi in x care e la sute de km distanta fata de tine, dsar pentru pierdut timpul sunt bune, parerea mea un barbat adevarat nu are relati virtuale si doar obsedati, urati, antisociali, rebuturile societati

| corbulalbrosu a răspuns:

Speranta nu moare niciodata, sau in cel mai rau caz daca totusi moare atunci se produce in ultima clipa posibila. Chiar daca teoretic sansele sunt foarte mici chiar si atunci pana ce flacara iubirii inca/mai palpaie nu ai voie sa o lasi sa se stinga. Depinde doar de voi amandoi, dar mai ales de el, daca relatia va avea un final fericit sau nu. Succes!

| relian a răspuns:

Mda nu prea ai dat detalii.Cine e tipul si unde anume este peste ocean? Peste ocean ar insemna in canada, in argentina si toata america.Sau ar putea fi sin Australia sau japonia ca tot peste ocean e. Apoi nu ai spus daca e roman sau nu.In general relatiile astea pe internet is ok, afli multe despre persoana respectiva, asta daca stie ca o sa va vedeti, deci afli multe despre el si el despre tine, dar asta nu este suficient sa spui gata o sa ram cu ea sau cu el.Treb dupa o vreme sa va intilniti, sa stai stiu si eu o luna doua impreuna, sa faceti sex si daca totul este ok atunci relatia aia o sa fie mult mai puternica ca o relatie avuta cu cineva din orasul tau.te asigur de asta.Acum sa te duci tu la el nu stiu daca este o idee atit de buna, depinde in ce tara este cum am spus. Daca sa zic el sta in jmaica vrei sa mergi acolo? Cred ca nu stii ce vorbesti. Daca locuieste in Canada sau State atunci tu nu vad cum poti merge acolo fara viza.Da detalii si iti spun exact cum sta treaba.Eu locuiesc in state, si aici daca vine cineva poate veni fara probleme ca nu se intampla nimic rau.Sau la fel in canada.In rest nu cunosc.

| anonim_4396 explică (pentru relian):

Prietenul locuieste in America de Sud, Ecuador si este vorbitor de limba spaniola. Nu este roman, dar se straduieste sa invete limba romana, deocamdata vorbim pe spaniola. El ar vrea sa vina aici si chiar sa studieze in Romania insa costurile sunt destul de ridicate; oricum ideea este ca isi doreste sa vina aici, doar ca il sperie putin gandul ca in Europa ar putea da de rasism si nu s-ar simti bine primit (eu nu prea cred asta). De aceea m-am gandit ca ar fi mai bine daca m-as duce eu acolo pe perioada verii, imi doresc foarte mult sa il vad si el la fel.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Ecuador,cred ca glumesi.Dar alt tip nu ai gasit si tu.Stii ceva? Veziti de treaba fata draga, nu stii cei in america centrala si de sus.Ai auzit saracie lucie? Cred ca nu, aia is vai mama lor, nu cred ca ai vrea sa vezi.Aia ajung aici ilegal, parca is de pe alta planeta, unia sincer nici eu nu am crezut dar nu stiu nici spaniola, vorbesc o limba pierduta.In sf Eu zic sa iti vezi de treaba, nu ai ce cauta acolo.Referitor ca vine el la tine dar se sperie de stu si eu normal ca se sperie cit bani va trebuie sa dea pe bilet si el saracu probabil n-are nici ce minca.El bani de bilet pentru avion nici intr-o viata no sa starnga in Ecuador. Vrea sa vina in RO sa studieze ce? Dar l-ai intrebat cate clase are? Naive mai sinteti pe bune.Sa iti spun ceva. Daca un roman din state, sau din Canda v-ar fi cerut sa comunicati sa vorbiti, nici nu iai fi bagat in seama, dar pe toti lesinatii astia deja voi cand auzit de un strain credeti ca lati apucat pe dze de picor.El habar n-are pe unde e RO habar n-are pe unde e europa si pun pariu ca nici nu stie pe ce continet se afla tara lui si tu vorbesti de sf aici.Du-te acolo poate n-o sa mai ajungi inapoi in RO.Dar na aia ce nu pot sa faca si ei sex cu o europeanca.Deci cam a sstea is romancele, daca le cere un roman hai sa vorbim aaaa esti roman unde esti? In america, aaaaa esti departe imi pare rau. Apare un nespalat din asta, scuze probabil no fi ca mai sunt si exceptii si gata deja sunteti pe spate.Asculta aici ce zic.Un barbat de acolo daca are o situatie buna, daca are o scoala nu sta sa vorbeasca pe net cu romance.Pe net is numai prapaditi ca de altfel peste tot.Mai vad pe unele fete pe diverse siteuri cauta barbati cu bani, sa arate si bine si devreme acasa.Voi chiar atit de naive ati ajuns? Pai un barbat care arata bine sau unu cu bani sta pe net tu cam ce gandesti? Aia au femei vin singure ele la ei nau ei nevoie de net de prostii de genul asta.Eu zic sa iti vezi de treaba, dai niste bani aiurea, dar na daca te maninca pielea sau stiu si eu ce dute.Nu ai spus citi ani ai tu.Deci citi ani ai? Esti o fata de treaba, nu umbli dupa bani sau mai stiu eu ce, iti fac eu cunostinta cun tip daca chiar esti curioasa si nu in america de sud auzi si tu.Dar na poate vrei sa faci opere de caritate pe la aia.Eu cunosc oameni de pe acolo si mi-au spus ce e la ei de aia spun nu de altundeva.Pai tot ce e in sud de SUA e jale cu J mare.Aia nu prea stiu de legi, nici nu le pasa.Dar daca te-ai indragostit asa de rau de un hispanic drum bun si sper sa ne auzim cand te intorci daca te vei duce.

| relian a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa este ai spus citi ani ai 20 de ani.Ei ce sa zic era clara ca nai cine stie ce ani, ca nu ai nici o experienta.Parerea mea este sa iti cauti pe cineva pe la tine pe acolo, sau daca tot vrei sa pleci din RO cauta in SUA sau Canada.Asta daca vrei siguranta, liniste civilizatie.Stii cate fete sunt in Florida de prin america latina? Vin pe plaja si se dezbraca, fac poze se dau in spectacol ca poate poate le agata careva.Sint unele sincer am ramas masca, chair parintii lor au facut eforturi f mari ca ele sa ajunga in america, chiar de au trecut prin paturile unora, ca poate poate ii scoate si pe ei din saracie.Deci sa ajungi sa iti vinzi copilu sa te scape, dar nu sa te scape sa incerce sa te scape de saracie asta cred ca spune multe despre latinii din south america.Dar cum spuneam bafta si vezi tu ce faci.Vezi ca acolo prostitutia este legala si este chiar vazuta bine ca un job f bun.Mai sunt si ceva canibali pe acolo, problema nerezovata inca, si legile se fa dupa ureche.EU spun ce mi-au spus unia de pe acolo ajunsi pe aici.Dar poti cauta pe net informatii inainte sa mergi acolo.La 20 de ani e bine sa iesi in lume, dar ai grija unde.

| StefanChriss a răspuns:

Parerea mea e ca ai trait intr-o iluzie pana acum. Trezeste-te si intoarce-te spre ceva mai palpabil.

| SabineeZazz a răspuns:

Eu iti zic:daca e de o varsta cu tine, du-te peste ocean cand ai ocazia. Daca nu ti-a zis pana acum ce varsta are, e doar un traficant...U know what I mean

| anonim_4396 explică (pentru SabineeZazz):

Are 24 de ani