| Petronela12345689 a întrebat:

Imi iubesc foarte mult iubitul. Azi s-a împlinit un an de cand suntem împreună, eu îl simt ca nu ma mai iubeste, nu mai comunica, o zis ca vrea să ne despartim, ca asa este mai bine, ca am greșit de multe ori (nu l-am înșelat, nu i-am vorbit urat, etc) ca vrea să rămânem, prieteni și atât, dacă nu sunt de acord o spus că m-a va bloca pe toate rețelele de socializare și numărul de telefon și niciodată nu o să îl mai vad pentru ca el este plecat. De vorbit nu vorbește cu nimeni, simt asta și stiu, va rog un sfat, îl iubesc și m-a facut sa sufer groaznic, nu mai mananc, nu mai dorm, plâng încontinuu, am slăbit, aveam 65 kg, acum 59 kg, va rog un sfat bun, nu ma judecați, va rog!

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Mosotti a răspuns:

Lasa-l sa plece, nu te merita, care e treaba? Nu poti iubi un nesimtit care nici macar nu iti spune de ce nu mai vea sa stea in relatie. Si daca-l iubesti o sa treaca incet incet, ia contact cu alt baieti, o sa-ti placa altul si gata, cam asa se face. Intreaba-l cu ce ai gresit? S-a plictisit de tine, a dat de alta, asta e, nu ca ai gresit cu ceva. Nu tine doliu pentru un asemenea om ca nu merita. Ca altfel oricum nu rezolvi ceva casunand asa pe el.

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Se vede ca doar tu il iubesti el nu te iubeste, deci nu merita sa plîngi după un om ca el o lichea. Tu ce varsta ai?

| Andreeush a răspuns:

Nu ai specificat cu ce i-ai greșit.
Oricum de ce vrei să ai lângă tine pe cineva care nu te mai iubește?
Știu că la început e greu dar trebuie să îl lași, să îl uiți.

| Cosmin183M a răspuns (pentru Andreeush):

Bine zis!

| BuBBlesykeSs a răspuns:

"de vorbit nu vorbește cu nimeni, simt asta și stiu" esti sigura?

| Holiday a răspuns:

"...am slăbit, aveam 65 kg, acum 59 kg..."

Vezi, are si beneficii situatia asta.

| Mosotti a răspuns:

Asa e la tinerete, te inragostesti, mai suferi, dar trece, asa s-a intamplat de cand e lumea, nu vei ramane in suferinta asta, sa fi optimista sa stii ca va trece, iti vei gasi pe cineva care te merita si vei fi foarte multumita. Bine, stiu ca simti ceva ce nu poti controla, dar ce sa zic? Nu pot zice stai ma asa si sufera, te incurajez sa fi optimista, macar sa stii ca trece, adica va veni binele. Pana la urma asta e, prinzi experienta de viata.

| Violleta2022 a răspuns:

Fetita draga, este evident ca el are o alta relatie, atata vreme cat vrea sa se desparta de tine.
Cat despre simtitul tau, cred ca esti mult prea naiva sa crezi in povesti de acest gen. Nu ai tu cum sa simti, ceea ce simte alta persoana.