| Claudita_1702 a întrebat:

Imi iubesc prietenul, niciodata nu ma injurat, jignit, etc. Acum cateva zile, am aflat de la cel mai bun prieten al lui, ca ma injurat! A cazut cerul peste mine. i-am cerut explicatii, si mi-a spus ca el nu a zis asa ceva, dar nu ma privea in ochii. Mi-a sps ca nu ii vine sa creada, nu stiu ce. Amicului lui, ii place de mine. Dar mi-a trimis diverse conversati cu iubitul meu. ca de ce mi-a sps. Nu stiu ce sa cred. Am zis sa ne intalnim toti 3, dar ei nu vor! straight face

Eu ce ar trebui sa fac?

12 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu esti obligata sa ai incredere netarmurita in prietenul tau. Nu ai absolut nici un drept sa-i ceri o intalnire in 3. Daca cuvantul lui nu iti este suficient, inseamna ca nu ar trebui sa formati un cunplu. Fie el este un jeg de om fara cuvant, fie tu esti o persoana detestabila care isi bate joc de el.

| Crisu a răspuns:

E evident de ce a venit sa spuna tot prietenul lui. Nu ar trebui sa te agiti asa pentru ca nu te-a omorat si chiar daca este prietenul tau, nu te mai agita si nu mai pune atata speranta in el. Prietenul lui vrea doar sa va desparta pentru a fi el cu tine. Si ce crezi? Chiar ii iese. O perioada, lasa-i pe amandoi in pace... poate se potolesc.

| Castiel a răspuns:

Eu daca mias injura prietena care o iubesc mult, as faceo doar pentru a da dovada de imaturitate (smecher/cocalar) in fata unor (smekeri/cocalari) pentru a parea mai "cooL" (cea ce as fi facut daca aveam 13 anilaughing ) eu cred ca ori este porc/jegos si nu se merita, ori vrea sa para cool in fata prietenilor lui (adica astia ciumegi daca afla prieteni lor ca sunt siroposi bla bla adio, asta este lumea moderna in care traimchatterbox )este imatur zic eu

| dan_2834 a răspuns:

Nu cred ca ar trebui sa il crezi pe prietenul lui, mai ales daca stii ca te place.Mi s-a intamplat si mie la fel, dar asta nu inseamna ca trebuie sa il crezi pe acel baiat. Daca te place e evident ca va incerca sa te desparta de iubitul tau pentru a ramane el cu tine.Trebuie sa ai incredere in prietenul tau daca spui ca il iubesti si ca te iubeste.In cel mai rau caz ii poti pune pe amandoi fata in fata sa vezi cine minte si cine nu.Trebuie sa faci in asa fel incat sa te convingi singura.Dar nu te lua dupa gura lumii niciodata! Pt ca nu tot ce zboara se mananca! sper sa iei o decizie corectawinking

Răspuns utilizator avertizat
| DorelSudoru a răspuns:

Tu nu prea gadesti...Si ce daca tea injurat? un totul e frumos... daca ma gandesc mai bine nimic nu e frumos

Răspuns utilizator avertizat
| Mariusssss a răspuns:

TU esti din ciclul.''a zis ala''. Cu alte cuvinte daca peste 5 ani zice unu, bai l-am vazut eu pe centura la curve, tu gata, pui botu. Apropo de prietenie. Atunci cand cineva te inseala, spune ceva lalala si bla bla bla, un prieten ramane de obicei neutru adica nu se apuca sa vorbeasca aiurea. Din ce spui tu acel prieten in traducere ti-a spus cam asa. Buna ala te in jura stiu eu, nu vrei sa ti-o trag ca eu nu te injur laughing

| Anarchy_9738 a răspuns:

Un om inteligent (adica Nicolae Iorga) zicea o data : "Daca doi iti spun ca esti beat, du-te si te culca. Dar daca tu stii ca n-ai baut, inseamna ca ei sunt beti.".
Eu zic sa-i lasi in pace pe amandoi, pentru ca amandoi par idioti.Viata merge inainte so get over it!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul lui tine la tine si a dat dovada de unele calitati care intretine prietenia.Isi tradeaza prietenul si se mai da si la femeia lui.Iar tie asa-ti merge mintea incit pui botul imediat.Baiatul cu care ai fost te mai considera inca prietena lui? Nu-l meritati ca prieten, nici tu si nici baiatul celalalt care nu s-a dovedit decit o curva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa primesti orice conversatie vrei tot aia este da-te la naiba de aici.Nu pot sa cred decit ca si tu vrei sa ti-o pui cu asazisa curva de prieten.

| Claudita_1702 explică:

@Rosinanta, avand in vedere ca am primit conversati,in care prietenul meu ii spunea ca de ce mi-a zis,si nu stiu ce. Prietenul meu nu ma privea in ochii, abia daca nega, eu pe cine cred?straight face