| anonim_4396 a întrebat:

Ajutor! ce ma fac? am patit ceva foarte naspa.am cunoscut in mai anul trecut un baiat care se tot tinea dupa mine, ne am intalnit de vreo 2-3 ori, dupa aia ma suna sa ne intalnim nu m am mai intalnit deloc desi el m a tot sunat, si am acceptat sa ma intalnesc cu el abia in ianuarie 2013, dar i am spus ca nu vreau sa am de a face cu el ca am prieten si il iubesc, desi nu aveam ceva serios, abia de o sapt, dar asa i am spus lui, la care el s a enervat, mi a dat o palma nu stiu ce, in fine, nu m a mai sunat, nici eu pe el, dar peste o luna ne a vazut la mall pe mine si pe prietenul meu, se uita asa urat la el, si dupa ce a vazut ca m am despartit de el ca sa plec acasa m a sunat, i am dat repede cu flit, apoi iar nu ne am mai sunat pana in martie abia cand ne am intalnit din greseala si am vorbit a fost totul ok: mi a spus tot frumoasa ai ramas, imi facea propuneri cu tenta sexuala, am zis ca nu pot ca am iubit, dupa aia iar m a mai sunat abia peste doua saptamani tot asa sa ma intrebe daca nu vreau sa o facem, am zis nu, dupa prin aprilie cand m am certat cu iubitul l am sunat pe el, dar mi a zis: si ce mai stai cauta ti pe altul, nu pierde timpul, si l am intrebat dar tu nu vrei sa avem o relatie, si mi zice nu vreau ca trebuie sa plec in afara in curand, dar daca vrei sex ma poti suna oricand, bun nu l am mai sunat, m a mai sunat el de paste sa vada daca nu vreau sa ne intalnim, am spus nu, dupa aia de paste a vazut ca ma certam cu iubitul meu, adica el tipa la mine, si vedeam ca e si celalalt acolo, si dupa aia cand am ajuns acasa l am sunat, i am spus ca l am vazut, si el a spus ca si el pe mine si m a intrebat ce se agita ala asa, adica iubitul, si i am zis ca era gelos, si a zis nah..imi era sa nu ti faca ceva, si mi zice: pai hai ca te las si te sun mai indata si nu m a mai sunat, si m am enervat si i am zis ca mereu zici ca ma suni mai indata si dupa aia nu ma suni, altadata sa nu ma mai cauti, si nu m a mai cautat, si tot eu proasta il caut intr o seara peste vreo doua saptamani, dar era plecat in Germania, apoi cand s a intors m a sunat el sa o facem, nu i am raspuns deloc, l am sunat eu abia peste doua saptamani, dar trebuia sa plece in concediu in afara, si cand s a intors peste 10 zile m a sunat..ne am intalnit a reusit sa ma prosteasca si i am facut oral..am fost proasta stiu sad i am mai facut in alta zi o laba, dupa aia in alta zi alt oral.el tot vroia normal si am zis NU! dupa aia nu a mai vrut sa imi raspunda la telefoane pe motiv ca e suparat ca pot sa o iau in gurita dar normal nu vreau, am incercat apoi sa i explic, asta dupa vreo luna in care nu am vorbit deloc ca nu am avut cum sa fac normal ca eram virgina atunci. dupa aia mi a zis el ca nu tine vrajeala dar hai fie, si o sa vada cum reactionez cand o sa ma intalnesc cu el am zis ok... dupa aia a doua zi dupa ce am vorbit asta ii dau eu mesaj: ca sunt virgina si acum si nu ma mai cauta pentru aventuri, si sa mi dea inapoi niste bani pe care i am imprumutat, bun, nu mi a raspuns, a doua zi tot il sun, nu mi raspundea, si i dau mesaj, ca jur ca e adevarat ce am zis si ca sunt virgina si ca nu mi am dat seama ca daca fac ce ti am facut atunci par asa panarama, am fost proasta, i am zis, bun, ma suna dupa cateva ore si incepe sa ma jigneasca: ca ce tot ii dau atatea explicatii ca nu l intereseaza daca sunt sau nu virgina, ca s nebuna, proasta sa merg sa mi fac un control, ca prea il stresez cu telefoane, in fine am inteles dar nu trebuia sa mi o spuna asa urat, eu l am stresat cu telefoane abia dupa ce i am facut oral ca tineam la el si voiam sa avem o relatie, si ma enerva ca ma trata ca pe o curva..inainte doar el se tinea de mine. of nu stiu ce sa ma mai fac acum crying mi e asa greu..am fost asa de proasta, aa da si virgina sunt chiar, nu am facut sex normal pana acum, dar cui ii mai pasa? daca lui nu i a pasat, deja nu ma mai intereseaza de altii..pe el il voiam si m a jignit asa tare, si acum imi vine sa plang cand imi amintesc, nu stiu cum sa mai trec peste..am fost proasta si am gresit mult cu el, ca in rest nu am patit niciodata asa ceva

30 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu esti virgina, ai facut perversiuni sexuale unei persoane practic necuznoscute care ti-a spus din start ca este interesata de tine doar pentru sex. Faptul ca ai himenul intact chiar nu conteaya, exista numeroase prostituate de etnie roma care isi tin himenul intact dar fac sex oral cu mii de barbati pe bani sau alte favoruri, esti practic in aceeasi situatie. Omul ti-a zis foarte clar: nu mainteresezi ca relatie, vreau doar sex de la tine, daca mi-l poti oferi cauta-ma. Tu ai facut ce ti-a cerut si apoi te-ai gandit sa ceri si o relatie, fara sa vezi absurdul situatiei: nimeni nu-si doreste relatii cu o femeie care se lasa folosita in felul asta, fiindca el crede, normal, ca tu faci asta cu orice barbat care ti- cere si ca ai sute la activ. Iar faptul ca tu sustii ca esti virgina desi evident nu esti nu face decat sa-i intareasca ideea ca te folosesc toti barbatii care vor si tu minti legat de asta.
Daca nu vrei sa te mai lasi folosita doar pentru sex, potoleste-te, departeaza-te d omul asta si considera acest episod de prostitutie ca pe un accident din tinerete, care nu se va mai repeta. Daca vrei sa continui in domeniul asta, nu-l mai cauta pe el, barbati dornici de sex oral fara nici o obligatie sunt suficienti.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Nu vreau sa mai continui...ma gandeam ca o sa conteze pentru el. faptul ca sunt virgina...si chiar e singurul carui i am facut.i am spus si lui

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Nu esti virgina, nu mai sustine prostia asta, ca asa ai ajuns bataia lui de joc. Ti-a spus: vreau doar o femeie usoara cu care sa fac sex fara obligatii, iar tu ai fost dispusa sa faci sex oraol (perversiune sexuala foarte foarte intima cu el) si apoi ai sustinut ca ai fi inca virgina (desi facusesi sex oral). Atunci el a tras concluzia: femeia asta nu are nimic sfant pe lume, desi mi-a facut mie sex oral, sustine ca e virgina, ca in viata ei nu a atins nici un penis, ca este ca Sfanta Maria, neprihanita si neatinsa desi sub ochii mei s-a prostituat cu mine. DEci nu te-a crezut ca ar fi primul, fiindca tocmai il minteai cu seninatate ca ai fi virgina, desi chiar cu el facusesi sex oral (puteai fi poate virgina inainte de acest contact sexual, dar dupa ce ai facut sex oral cu el, era imposbil sa mai fii virgina si totusi minteai cu toata seninatatea). Atunci logic a crezut: ma minte si cu faptul ca am fost primul, probabil a facut asta cu o suta inaintea mea. Chiar daca nu ai nimic sfant in viata, incearca totusi sa nu minti in halul asta. Nu mai spune ca esti virgina, batjocoresti ideea de virginitate si tot ce e curat pe lume. Spune clar: eu am avut un partener sexual, cu care am practicat perversiuni sexuale, pentru urmatorul interes (nefiind nici o relatie intre voi, probabil ai cerut ceva la schimb) si asta sunt. Daca vrei sa nu te mai prostituezi in viitor si sa duci o viata normala, incepe prin a-ti recunoaste trecutul si a-ti asuma faptele tale la adevarat lor valoare. Respecta ideea de virginitate, este ceva frumos si curat, nu o manji cu vorbe batjocoritoare. Fii demna, chiar daca te-ai umilit astfel, fiindca daca tu te vei respecta si ii vei respecta si pe altii, acestia te vor respecta si ei pe tine. Dat fiind ca i-ai aratat barbatului asta ca te lasi cu usurinta folosita pentru sex, iar apoi minti cu seninatate ca esti neatinsa de nici un barbat, l-a facut sa creada ca esti mai rau decat atat, ca faci asta zilnic si apoi minti, din nou, zilnic, ca e prima data.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Ok..si de acum inainte ce sa fac. daca ma intalnesc si vrea sa vorbeasca cu mine ceva? ce sa i spun?

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Nu e adevarat ca nu am nimic sfant pe lume..am fost foarte naiva si nu mi am dat seama de gravitatea situatiei, credeam ca sexul oral nu e asa grav ca sexul normal, si nici nu am cerut nimic la schimb ca sa ii fac sex oral...am facut o numai cu el pentru ca tineam la el

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Initial nu ii spui nimic, evident. daca vrei sa te implici cu un barbat intr-o relatie, dupa cateva intalniri, inainte ed a ajunge ceva serios, ii spui pur si simplu ca ai intretinut relatii sexuale orale cu un barbat si atata tot. Iti faci evident analizele pentru bolile cu transmitere sexuala (mai ales daca cumva nu ai folosit prezervativ). Nu minti, nu te preface, nu iti bate joc de oameni, asuma-ti faptele tale. Doar n-o sa fii virgina cu toti barbatii cu care ii intalnesti. Ai ales aceasta cale de a-ti pierde virginitatea, asta este, nu e nici un capat de lume. Dar spune-o cinstit oricarui barbat din viata ta viitoare, in primele faze ale relatiei, asa cum este normal.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Mai rau e mi e foarte dor de el...si asta nu pot sa accept ca nu ma mai vrea sad stiu ca si a batut joc. dar in cat timp in trece dorul asta..sau ce sa fac ca sa imi treaca?

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Eu ma refeream ce sa ii spun barbatului carui i am facut sex oral. daca incearca sa vorbeasca cu mine.ce ii spun?

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

O sa treaca repede, eu pariez ca in maximn 2 ani vei uita complet si vei fi ca noua, stai linistita. gaseste-ti alte ocupatii, invata o limba straina sau un limbaj de programare, citeste, fa voluntariat la un orfelinat sau la un camin de batrani, etc
daca te cauta, spune-i pur si simplu ca incerci sa renunti la genul ala de viata si roaga-l sa te lase in pace. Va gasi o alta femeie dispusa, stai linistita.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

2 ani e mult...nu e repede..multumesc pentru ajutor

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Problema la mine era ca anul trecut mi-a si bagat-o deci nici himenul macar nu mai este intact, mi a spus ginecologul...bine a bagat-o doar de ori ..si de asta am insistat atat la el ca voiam o relatie serioasa..si de aia ii ziceam faza cu virginitatea...pt ca in afara de el nu mi a mai bagat o nimeni, si el doar de doua ori atat..de asta sunt asa demoralizata

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Pai daca stiai ca ai facut toate felurile de sex cu el, nu te-ai gandit ca va rade de tine daca insisti ca nu te-a atins niciodata, ca si cum ai fi uitat complet si definitiv?
O relatie serioasa se construieste in timp, iesiti o vreme impreuna (poate un an, poate mai mult si abia apoi va ganditi la sex). Doi ani nu e deloc mult pentru a trece peste o iubire, e chiar putin. daca il iubesti cu adevarat, e posibil sa dureze mult mult mai mult ca sa treci peste iubire. Eu am presupus ca ai doar niste sentimente superficiale, care in 2 ani o sa se stearga ca si cum n-ar fi fost.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Stiu dar nu am mai luat in considerare, pentru ca doar o bagat o de doua ori atat..nu am facut sex propriu zis..multumesc mult pentru raspunsuri...cand am zis ca 2 ani e mult ma gandeam ca mi e frica sa nu imbatranesc, dupa aia barbatii se uita la pustoaice..si cine te mai ia de sotie.

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Cum n-ai luat-o in considerare? Asta chiar e o gluma proasta. Nu stiu cati ani, dar presupun ca ai peste 30 de ani daca te temi atat de imbatranire. E ciudat cum o femeie trecuta bine de adolescenta are genul asta de comportament, lipsit de orice respect pentru oameni in general si pentru sine in special. Ca sa te casatoresti trebuie sa-l iubesti cu adevarat pe omul respectiv. Asta inseamna ac trebuie sa te vindeci complet de iubirea de/acum (chestie care poate dura minim 2 ani), apoi sa iei o mica pauza si apoi, cand omul potrivit va aparea sa iti lasi timp sa construiesti relatia. Daca iti bati joc si de astea si te mariti doar de dragul de a fi maritata, fara sa/ti pese daca ii poti oferi sotului tau o iubire adevarata si completa, viata va fi grea pentru tine, fiindca minciuna in iubire se simte si atunci cand o iubire este stirbita de o alta prea recenta si inca nevindecata lucrurile merg prost.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Nu am peste 30..am 22. dar totusi ma tem de imbatranire..asta e, am gresit si imi asum.o sa incerc sa nu mai grsesc de acum

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Daca la 22 de ani te temi cu adevarat de imbatranire (si nu e doar o fita), discuta si cu un psiholog.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Si preuspun ca nu exista nici cea mai mica solutie sa fiu impreuna cu el cumva? am auzit de baiaeti care s au casatorit cu curve...de exemplu chiar si victor slav cu bianca dragusanu..trebuia sa fie ceva

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Tu te consideri curva? daca da, atunci chiar o problema. Cel mai probabil, barbatii care se culca cu astfel de femei le sunt pur si simplu proxeneti. Dar parca ziceai ca vrei sa renunti l asta si sa ai o viata normala.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Brigaela):

Stiu.dar imi place prea mult de el..nu pot accepta ca n o sa fim impreuna..si asta voiam, sa fiu cu el

| Brigaela a răspuns (pentru AnnaBebitza):

Si esti dispusa sa te prostituezi ca el sa castige bani de pe urma ta? Du-te la un psihiatru, ai o problema serioasa, care iti poate distruge viata. Exista intr-adevar un sindrom al femeilor abuzate si batjocorite, in care, cu cat un barbat isi bate mai mult joc de o femeie, cu atat aceea il "iubeste" mai mult si isi doreste mai mult abuz. Dar femeile cu aceasta boala sfarsesc prost, fiindca gasesc barbati care isi bat joc de ele, asa cum face el cu tine si care pana la urma fie le ucid, fie le expun la lucruri atat de periculoase incat le distrug.

| nBlade a răspuns:

Mare ti-e gradina Doamne si multi prosti sar gardul..Bine ti-a facut..Trebuia de la inceput sa-l faci cumva sa nu te mai caute..Schimbai numatrul. Oricum e trasa de par rau..Adica esti o muista virgina? Felicitari...Bitch

| AnnaBebitza a răspuns (pentru nBlade):

De la inceput de cand? dupa ce i am facut oral?

| aumih16 a răspuns:

Daca e viol asta este! nu ai ce sa faci decat sa raportezi la politie tot ce s-a intamplat!

| WildDream a răspuns:

Ti-a zis de la inceput ca vrea doar sex acum nu inteleg ce te dai de ceasul mortii ca vai nu vrea o relatie. De ce crezi ca ar mai vrea o relatie cu tine dupa ce i-ai oferit sex?
Poate ca l-ai respins tu nu stiu cat timp, ca vai nu vreau dar de fapt ai vrut ca altfel nu inteleg de ce il tot cautai.
Nu-l mai cauta ca te injosesti si mai rau in fata lui. Daca te considera o curva nu ai cum sa-i schimbi parerea cu vorbe cand tu ai facut deja fapte care sa-i sustina parerea.
Lasa-l si uita de el, nu-l mai cauta niciodata, nu-i mai raspunde la telefon in caz ca te suna, practic fa-l sa nu mai existe pentru tine. Si lectia asta sa-ti fie invatatura de minte ca altadata sa nu mai faci asa ceva.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru WildDream):

Pai inainte sa l refuz eu pentru prietenul meu. vroia relatie. dupa aia din razbunare se purta urat suna doar pentru sex.iar eu cum ma simteam vinovata ca l am dezamagit atunci...am cedat

| Captoresque a răspuns:

Ăsta nu merită niciun fel de atenție din partea ta, e dus cu capul rău de tot băiețelul ăsta. Ce-i drept și tu ai făcut o prostie destul de mare dar nu e de nerezolvat. Pune-i numărul de telefon pe block sau nu-i mai răspunde la nimic, practic evită-l cât de mult poți.

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Captoresque):

O fi el dus.dar mai dusa am fost eu...mai degraba naiva.

| Love4Music a răspuns:

Nu stiu de ce il mai bagi in seama.
Dupa cum il vad pe tip cauta doar sex, nu o sa poti avea o relatie cu el, si nici nu te sfatuiesc.
Lasa trecutul in spate si incepeti o noua viata. Sunt destui baietii in lumea asta.
Si nu-l mai suna si tu pe fraierul ala, baga-l pe block si ai scapat de el.

Daca te mai ameninta sau te loveste reclama-l la politie si nu-ti mai face delucru cu el.
Nu mai fi trista, vei trece si peste asta.
Bafta!

| AnnaBebitza a răspuns (pentru Love4Music):

Multumesc tare mult :*

| AnnaBebitza a răspuns:

Aa da si mi-a zis ca s nebuna, ieri ii dau mesaj sa nu ma mai caute pentru aventuri si a inteles nu m a cautat, azi ii dau atatea explicatii ca sunt virgina, nu l intereseaza, mi a spus ca bine ca nu am facut-o normal ca nu mai scapa de mine sad...cum sa creada asa ceva, mai ales ca eu 9 luni de zile nu l am bagat in seama deloc..mai bine de 9 luni de zile, am inceput sa l stresez din septembrie cam, de cand a fost faza cu oralul..ca voiam ceva serios cu el. eu nici sex oral nu mai facusem pana acum nimic..toate doar cu el le am facut. oricum.e cel mai urat sentiment nu il doresc nimanui, fetelor ramaneti virgine pana la casatorie ca sa e cel mai bine, ma bucur mult ca n am facut o normal