| Inversio a întrebat:

Imi place de ceva timp de o fata dar inca nu am reusit sa vorbesc cu ea, as vrea sa ii dau mesaj pe Facebook dar imi e teama sa nu ma lase cu seen ori block. Ce as putea face in acest caz?

Răspuns Apreciat de Editori
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tu cum crezi ca lumea isi face prieteni pe Facebook? Toti se adauga sau isi dau mesaje.
Insa ca prietenia sa continue ulterior in viata reala, trebuie sa vii cu ceva inedit, aici totul depinde de tine.
Trebuie doar sa fii original si sa nu fii ca restul turmei cliseice disperate si plictisitoare.
Fa-o sa fie ea interesata de tine, sa o faci curioasa in legatura cu tine si sa vrea mai multa atentie din partea ta.
Ca degeaba iti spun eu o replica misto cu care sa o dai gata daca nu stii cum sa continui in acest mod. Ce faci? Ma iei si pe mine la intalnirea voastra ca sa-ti dictez ce sa-i zici?

5 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

Scrie`i ceva absurd. "Hey X, imi pare rau tare ca ti-am calcat pisica azi dimineata.Ma pot revansa in vreun fel?". Chiar daca nu are pisica, nu cred ca o lasa inima sa nu raspunda.

| anonim_4396 a răspuns (pentru WaterDrop):

Sotto. La asa mesaj penibil clar o sa-l implore sa-i calce pisica dintre picioare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-i! Sunt sigura ca nu o sa se întâmple nimic rau. În loc să fii asa pesimist, mai bine gandeste-te ca iti va raspunde si veti vorbi o grămadă! Si daca iti place asa mult de ea, dupa ce vorbiti mai mult, ai putea sa o inviti sa iesiti in oras si cand va intalniti ii spui ceea ce simti. Mult succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vaiiiii prima mea moneda primita pe TPU!
Yeeee, am bani de paine!
Multumesc!

Mama, deci iti dai seama cate chestii pot sa-mi iau cu 1000 de monezi?!
1000 de paini!

| Romanul86 a răspuns:

Întâi vorbește cu ea în realitate apoi pe Facebook.

| Anon31241212 a răspuns:

Scrie-i! Nu ai nimic de pierdut. Macar stii ca ai incercat. Nu mai gandi asa pesimist. Dar daca o sa iti raspunda? Nu te mai teme. Succes!