| gaza a întrebat:

Imi place de cineva si ne intelegem destul de bine... vorbim la scoala dar nu stiu cum sa-l cucerescsad

2 răspunsuri:
| bluesky a răspuns:

Fii tu insati si daca e sa fiti impreuna se v aintampla! Nu incerca sa fii ceea ce nu esti pentru ca asta il va indeparta! Comporta-te normal, vorbeste cu el, zambeste-i, intra in discutii cu el, cere-i nr de tel si ID, vorbiti mult dar nici s anul il stresezi!
O metoda pe car eu poti folosi este sa te uiti la el(sa nu fiti nici foarte aproape nici foarte departe) iar cna del observa ca tu il privesti insistent si se uita la tine, uita-te in alta parte! Poti repeta asa de cateva ori, dar nu la nesfarsit iar el is va da seama ca il placi si daca te place si el se va apropia de tine, iar daca nu cucereste-l prin naturalete! Bye!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca zici ca va intelegetzi bine inseamna ca nici tu nu`i esti indiferenta. spune-i ca te`ai plictisit si vrei sa iesi la un suc sau in parc undeva sau la patinoar ...vei gasi un moment in care te vei putea apropia putin mai mult de el, apoi totul vine de la sine. daca nu vine ii poti spune ca il placi. cateodata trebuie sa mai si risti putin decat sa te intrebi oare cum ar fi fost.