| naitreaba a întrebat:

FUNDA! O sa va povestesc ceva, va rog sa-mi dati niste sfaturi la sfarsit. Am o colega cu care nu vorbeam inainte prea mult, doar ocazional. Eram prea timid. Timpul a trecut si noi am inceput sa ne intelegem mai bine, acum cateva zile am fost la o cafea cu mai multi colegi printre care era si acea colega. Am inceput sa ne intelegem foarte bine. Ea locuieste zona rurala, eu in zona urbana, dar asta nu este o problema, nu are caracter de taranca. Dupa ce s-a terminat scoala, nu m-am mai intalnit cu ea, iar saptamana asta vom fi in practica, nu prea am cum sa ma intalnesc cu ea, din nou. Vorbim pe messenger foarte des si ne intelegem chiar bine. Ea da cateva semne cum ca m-ar place, dar nu stiu ce sa zic, e o fire care se lasa foarte greu cucerita. Li se adreseaza baietilor in toate felurile, ii jigneste destul de des, daca acestia incearca sa-i spuna ceva. Si pe mine ma jignea inainte, dar acum cenzureaza, ceea ce cred ca e o performanta laughing, de exemplu spune "du-te-n bip", nu spune "du-te-n $@%!@ %$^#^@", intelegeti voi. Acum va cer ajutor sa-mi spuneti cum as putea s-o cuceresc. S-o scot undeva in oras as putea destul de simplu, dar vreau si alte variante. Nu uitati, cel mai bun raspuns primeste funda si toate voturile posibile.

4 răspunsuri:
| crytical a răspuns:

Ce doar voi 2 ma, plimbari in parc si luna plina=rahat.Ce dracu suntem in 2012 acusi e sfarsitu lumii laughing. Vezi cum te combini de un show/majorat/club si o chemi si pe ea pe langa alti prieteni.Cand ati ajuns acolo ai grija de ea, o servesti cu un paharel de ceva... dupa care o iei la dans, daca e club o sa fie mai greu cu dansu sa va apropiati laughing, daca e show/majorat, o sa fie mai usor ca acolo se pun cam toate genurile de muzica.Iti dau un exemplu cum ai putea sa faci:bagi o brasoveanca, o iei la dans, la sfarsitul melodiei o strangi in brate dupa care dai sa o saruti.La mine a mers de 3 ori deci... Incearca, succes.

| Nayuky a răspuns:

Salut..cred ca as putea sa te ajut, si eu sunt la fel, numai ca eu sunt si foarte timida..in fine..pai cel mai probabil jigneste baietii pentru ca vrea sa ii tina la distanta, din cauza ca sunt multi baieti prefacuti, si nu vrea sa aiba de suferit(exact acelasi lucru fac si eu..plus ca eu ma mai panichezlaughing )
ar fi foarte bine daca i-ai castiga increderea, si. exista sanse sa fie si mai timida..in acest caz orice gest poate sa aiba o importanta foarte mare asupra ei, nu conteaza de vd natura(poate fi gest care sa exprime iubirea sau ura).Cat despre cum sa o cuceresti..pai i-ai un ursulet de pus si pune-i numele tau, si spune-i sa il imbratiseze in fiecare seara inaintede culcare.
Bafta^.^^.^

| AVRILavigne1000 a răspuns:

Usor si cat ai zice peste fi precaut invit-o la o seara doar voi doi pe mess mai intai daca nu ii spui in fata dispare rusinea si daca accepta spune-i mai intai asa une i-ar placea ei o sa mearga daca vrea ea zi "daca ai vrea...„ sa iesi cu mine sau ceva de genul iti spun eu ca te vei simti mult mai bine dupa ce ii spui

| Pooc a răspuns:

Eu sunt fata si stiu cum poti sa faci ca o tipa sa te placa. paii fa-i complimente dar nu exagerate ca dupa se va plictisi de tine, ajut-o cand are nevoie, cum spune-i si tu cheamo la o intalnire dar doar voi 2, spune-i glume mai exact fa-o sa rada. Poate asa se va apropia mai mult de tine!