| Justananonim a întrebat:

Imi place de o colega ea este EXTREM de timida, dar def iecare data cand vorbesc cu ea ini raspunde flegmatic. Aseara am fost la un prieten sa ne uitam la un film si m-am pus langa ea deoarece nu mai era nici un loc pe acea canapea s-a dus si si-a adus un scaun, si de fiecare data cand ii spun sa vine cu mine undeva nici nu ma baga in seama voi ati mai incerca?

5 răspunsuri:
| Oana92 a răspuns:

Ori e foarte timida si reactioneaza asa ca sa nu fie pusa in situatii ''dificile''(sa o atingi de exemplu, sau sa o intrebi ceva ) ori e incredibil de nesimtita.
Incearca sa iti dai seama cum e de fapt si ia o decizie in functie de asta. Baftawinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa incerci ce laughing? Daca nici macar nu sunteti prieteni.

| kandaraki a răspuns:

Nu te vrea in preajma ei, nici sa vorbesti cu ea nu vrea, laso in pace, sa fie cu ale ei, nu-i atrage atentie si ignoro pe cat posibil, cu asa persoane mai bine de pastrat distanta, sunt persoane comunicabile si placute, succes

| godzila007 a răspuns:

Glumeste prin preajma ei...fa putina "batjocura" de un prieten fata de ea sa vada ca esti "nebun" sau nu stiu...

| MariaMarty a răspuns:

Pai ai zis ca e timida, asa sunt si eu..si din teama de a nu da gres cu baiatul care imi place il ignor, sau incerc sa stau cat mai distantata de el..si poate fi si cazul ei..nustiu vorbeste cu prietenii ei, sa vezi ce comportament are fata de ei.dar eu iti spun ca s-ar putea sa te placa foarte mult.dar sa nu accepte sentimentele ei pentru tine..incearca sa o faci sa prinda incredere in tine, ca sa "iasa din carapace" happy