| Alex1206 a întrebat:

Imi place de o fata dar nu este ortodoxa, sa intretin o relatie cu ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heylaa! kiss
Odata ce pui aceasta intrebare,imi dau seama ca esti constient ca a intretine o relatie cu o persoana de o religie diferita de a ta inseamna sa comiti un pacat.
Spui ca "iti place",deci probabil inca nu ai ajuns sa o iubesti. E difici sa iti dau un sfat,din moment ce nu iti stiu varsta,dar tin totusi sa iti amintesc ca deaupra noastra sta mereu un Dumnezeu, Cel care ne-a dat viata si tot ceea ce avem zi de zi. Daca poti sa pui capat acestei tractii pe care o simti vizavi de acea fata, fa-o! Dumnezeu iti va fi alaturi si iti va scoate in cale o alta fata care sa iti fie potrivita!;-)
Take care! kiss
♥-Marmelade-♥

5 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna,si ce daca nu e ortodoxa? Nu cred ca conteaza religia intr-o relatie, daca o placi si te placi, puteti sa fiti impreuna linistiti.

| Acadeeeaa a răspuns:

Eu nu as putea fii cu un baiat de alta religie.
Pentru ca exista alte conceptii... sihappy
S-au terminat fetele de religia noastrabatting eyelashes?

| Vladuthz a răspuns:

Sa tii cont de religia unei fete atunci cand ai vrea sa ai o relatie cu ea este cea mai mare prostie, vorba aia credinta apropie oamenii dar religia ii desparte

| deutszaandreutzsa a răspuns:

De sigur ca da. poti sa fi si cu o maimuta...nu conteaza cu arata sau ce religie esti.succeswinking

| Genevive a răspuns:

Daca iti place cu adevarat de ea, religia nu cred ca ar trebui sa conteze:]
ps: sunt ateista.