| Iuli95 a întrebat:

Pot sa am o relatie cu fratele unchiului meu? El ma place dar nu stiu daca ne da voie religia Ortodoxa, va rog sa imi raspundetihappy

Răspuns Câştigător
| SandraMikyZu a răspuns:

Eu te-as sfatui sai iei decizia pe care o consideri tu corecta dar totusi sunteti rudesi asta nu stiu daca permite sau nu religia ortodoxa dar ar fi ciudat acum vezi tu cum faci

15 răspunsuri:
| Raquella a răspuns:

Cum sa ai o relatie cu unchiul tau? Nu mai sunt si alti barbati?

| Iuli95 explică (pentru Raquella):

Da stiu mersi de raspunsuri tot stiam dar nu eram sigura nu am dat in cap la nimeni si nu ma bag in nici-o relatie cu el stati linistit mersi oricum happy

| Danutza27 a răspuns:

Da si o sa te intrebi de ce, pai uite privind in regnul animal se mai intimpla accidente, vei zice dar alea sunt niste biete animale si nu stiu, ai dreptate daca tu te asemeni lor poti sa ai o relatie,,,,

| Iuli95 explică (pentru Danutza27):

Da mersi stiam asta

| dracidus a răspuns:

Da, poti sa ai o relatie cu cine vrei tu (de sex opus), atat vreme cat nu sunteti rude de sange directe...

| Danyelusha a răspuns:

Nuuuu:O, daca e fratele unghiului tau, tie iti vine tot un unchi. religia nu permite asa ceva.
Faci cum vrei tubig grin
Sper ca ti-am fost de ajutorwinking

| Korni a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu! IN NICI UN CAZ!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica este tot unchiul tau laughing) normal ca nu ai voie este ruda cu tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti, dar pacatuiesti happy Sunteti rude prin alianta.

| Iuli95 explică (pentru anonim_4396):

Da am mai auzit raspunsul multumesc oricum nu am facut nimic nici nu m-am combinat cu el nu eram sigura daca se poate asa ceva eram curioasa.Si nici nu o s-o fac.

| justme97 a răspuns:

Pai sa intelg adica acest unchi este insurat cu o matusa de a ta de sange sora unuia dintre parinti nu? daca e asa., da, poti avea o relatie deoarece nu sunteti rude de sange

| cata_2510 a răspuns:

Da

| Vคмριяιţá a răspuns:

Da,poti avea,!winking in trecut, baietii/fetele se casatoreau cu verisoarele/verisorii lor. daca e de varsta sau e cu max.5 ani mai mare e K!winking

| Iuli95 explică:

Multumesc de raspunsuri, dar inca sunt nedumerita, pot sau nu pot sa am o relatie cu el?thinking

| mary14tpu a răspuns:

Mai rude de sange sau, rude prin alianta tot rude santeti eu cred ca acum ar trebui sa alegi cu mintea si nu cu sufletul, dar totusi raspunsul meu este nu