| uply a întrebat:

Imi place de o fata, dar sunt cam timid sa intru in vorba cu ea.Cum o abordez?

Răspuns Câştigător
| justadream94 a răspuns:

Iti zic pe scurt..vezi poate cunosti oprietena de a ei arata-i ca esti interesata de ea. fetele vorbesc mult si va afla. daca te place va incerca si ea sa iti arate asta.

sau ia un prieten cu tine..iti va fi mai usor sa intrii in vorba cu ea nefiind singur..gandeste ca e imposibil sa te respinga..nu fa prostia sa ii spui imi place mult de tine. simplu : buna.te-am vazut pe hol la scoala..sau unde ai vazut-o. sau o intrebi ce face. si mai bagi tu ceva si o inviti la un suc aici trebuie sa iti dea un nr de tel

sau metoda facebook, mess o metoda eficienta dar care mie nu imi place..acolo e mai usor sa vb

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu ne-ai dat nici un detaliu. O cunosti pe fata asta? Sau te intalnesti intamplator dimineata cu ea pe drum, cand mergeti amandoi la scoala? Aveti prieteni comuni, va intalniti in spatele blocului?
Un mod de abordare merge intr-un caz (cand, adica, va mai vorbiti, sau va salutati macar), dar nu merge defel daca ea nici macar nu te-a vazut inca.
Deci, completeaza cu niste detalii intrebarea, ca sa stim mai exact despre ce este vorba.

| strengaritzza a răspuns:

Ia-o usor. Intreab-o ce mai face. Discuta mai deschis cu ea pe mess daca in realitate n-ai curajul acesta. Bate-i apropouri discrete, poate ea isi va da seama ca tu simti ceva pentru ea.

O fata trebuia abordata usor, nu o lua asa dintr-o data.

Răspuns utilizator avertizat
| AssasinCreed a răspuns:

Da si eu trec prn asta dar zii ca o placi si gata si daca nu merge si place pe alt cineva cauta alta fata

| thwrh a răspuns:

Daca esti timid nu prea rezolvi nimic. Incepi pas cu pas. La inceput salut-o, apoi intreab-o ce mai face sau ce face. Cu timpul pune-i si alte intrebari despre diverse lucruri filme, muzica etc. Intreab-o de lucruri pe care le sti ca le aveti in comun.

| Deniell a răspuns:

Si eu am aceeasi problema! sad

| Sweet4You a răspuns:

Pfff...Si eu am trecut prin asta dar nu e greu, timiditatea asta ne mananca cand e vorba de fete.Deci prima data vb cu ea dai like pe fb comentarii ca e frumoasa etc.
Vb cu ea cat mai mult, si intr-un sfarsit i ceri nr. de tel. apoi ii spui daca vrea sa va intalniti la un suc o pizza etc.