| smsamif a întrebat:

Imi place de o fata de 12 ani. cand au aflat cei din clasa ei de asta, prietena ei mai exact vine si imi spune mai nervoasa:"de ce te dai la colega mea?!" eu i-am spus ca o plac... am intrebat-o pe fata respectiva daca vrea sa fim prieteni si a spus:"am deja prieten...mai bine altadata". cand am auzit-o m-am simtit extrem de prost. apoi tot acea prietena a ei ma intreaba:"ce crezi despre Patricia (fata de care mi place)? am spus ca o plac si atat. apoi culmea. imi spune sa mai incerc si sa ma dau gentleman in fata ei.trec 4 zile si incerc din nou sa vorbesc cu fata care m-a refuzat dar de data asta prietena ei striga la mine sa o las in pace si tot asa de fiecare data. fata asta -ea - ma saluta tot timpu'. sa ma placa ea si sa renunt la prima care m-a refuzat? PS am 14 ani

Răspuns Câştigător
| danieladana a răspuns:

Pai fata asta care tot vine si iti zice ba sa o lasi pe patricia si chestii din astea. te place. vrea sa fie bagata in seama si sa nu te mai dai la colega ei. si fii cu ea. dar tie daca nu iti place de ea nu ai de ce sa fii cu ea.

6 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Ignoră-le pe amândouă. Fătucile astea profund legate de "prietena lor cea mai bună" (am pus ghilimele pentru că asta e doar un mit şi aproape toate se conving de asta până la 20 de ani) sunt de evitat.
Noroc!

| Relax_7124 a răspuns:

Frate bravo tie daca iti place de ea, si pe mine ma enerveaza astia caresi bat joc de cineva daca e cu cineva mai mic decat ei(in orice caz varsta chiar nu conteaza)...si daca u o placi cu adevarat nu renunta, persevereaza nu te lasa batut, ia-o precum o provocare si castigul va fi fff bun, si app nu te mai lasa influentat de prietena ei pentru ca poate vrea sa-si bata joc de tine...si am uitat sati zic cu timpu cand o sati placa serios de acea fata spune-i ca o placi dar nu direct incet incet si cine stie?

| figaro a răspuns:

AHHHHHHHHHHHHHHH dulce dragoste din copilarie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scapa de enervanta PSai dreptate figo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As zice ca nu

| dyutza_7044 a răspuns:

Tu nu ar trebui sa o bagi in seama pe prietena ei dar daca o placi nu rezolvi nimic tu trebuie sa ti la ea macar un pic ca pe viitor sa ajungi sa o iubesti... prietena ei isi bate joc de tine atata timp cat iti zice sa m, ai incerci si apoi iti zice sa o lasi in pace nu o asculta tu du-te la ea si spune-i ce simti s poate te v-a intelege si o sa-ti iasa spune-i ca ti la ea si ca ti-ai dori o relatie cu ea si poate v-a ceda iar tu vei fi mai fericit alaturi de eatongue