| smsamif a întrebat:

am 14 ani si mi place de o fata de 12 ani. ea da semne clare ca ma place dar nu am reusit nimic cu ea. povestea incepe asa. din start am plecat la ea si am intrebat-o: vrei sa fii prietena mea? si ea a spus : nu stiu. am prieten.altadata. scuze. eu o tot cautam in clasa ei, vb cu ea...era cam inchisa (doar atat o intrebam: ce mai faci? nu vorbesti cu mine?)i-am dat si eclere. si de la inceput se tot baga prietena ei cea mai buna pe fir. cand o caut tot spune ca Patricia ( fata de care mi place) ma uraste si sa ii dau pace. tot asa... poate ca Patricia nu ma place, si prietena ei vrea sa o las in pace si ea sa profite de asta si sa sara pe mine. cand ma vede pritena ei chiar daca sunt la 5 metri de ea ma saluta prima.ma saluta tot timpu' si cand o intreb de Patricia parca nu are chef sa vb. din comportamentul ei reiese ca ma place?

Răspuns Câştigător
| jump a răspuns:

Sfatu` meu e s`o lasi pe Patricia si sari pe prietena ei.chiar daca nu iese nimic cu prietena, o pui pe Patricia pe ganduriwinking.

zi frumoasa.

6 răspunsuri:
| sofia_8041 a răspuns:

E posibil ca prietena ei sa te placa si sa incerce sa faca cumva sa-ti arate ca Patricia nu te place deci sa nu mai incerci la ea.
In ceea ce o priveste pe Patricia eu una sincer nu cred ca te place.Nu stiu cum aia juns la concluzia ca da semne ca te place dar din moment ce tu ai intrebat-o daca vrea sa fie cu tine si ea sa eschivat inseamna ca pur si simplu nu vrea sa fie cu tine si cauta scuze sa ca sa o lasi in pace.
Asta ar fi o varianta. Cealalta varianata ar fi ca Patrcia sa te placa dar stiind ca si la prietena ei ii place de tine sa nu vrea sa fie cu tine de teama sa nu-si strice prietenia cu ea pentru un baiat.
Oricum ea e destul de mica e copila, nu stie exact ce vrea.Cred ca ar trebui sa incetezi sa mau fi atat de direct si sa fi putin mai indiferent cu ea.Sa-i arati ca nu te are la picioare.
Poti sa o inviti undeva si sa-i arati ca placi iar daca nu ea chiar nu reactioneaza inseamna ca nu te place deci ar trebui sa o lasi balta si sa nu mai insisti.

| carnat a răspuns:

Din comportamentul tau si poza de la avatar, inclusiv din varsta, reiese ca ai o parere prea buna despre tine, mai uita te in oglinda inainte sa iesi din casa, sigur ai cosuri laughing esti urat
si app, patricia te uraste

| Serioscoaielasanumele a răspuns:

Ba fii atent! nu te imprieteni cu amica ei. Ai grija ca poti rani sentimentele altor fete daca te imprietenesti cu ele doar pentru informatii. Daca are iubit asta e inseamna ca nu te place si il vrea pe altu. Cauta si u pe alta! Ca are balta peste!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Secretul fa-o geloasa pe fata de care iti place. Imprieteneste-te cu amica ei si fa-o sa creada ca iti place de ea. Asa o sa afli de la ea ce mai multe informatii chiar si faptul ca intr-adevar fata visurilor tale te place sau nu.

| smsamif explică:

Poate ca da

| danutsa_6666 a răspuns:

Eu de exemplu ma gindesc ca prietena lui patricia ii place de tine si de aceia iti spune minciune, iti spun asa du-te la ea prietena ei si spune-i ca o placi si sa vezi ce o sa-ti raspunda apoi s-o intrebi tu ai minciunit de patricia sau chiar e drept ea nu o sa aiba incotro si o sa-ti spuna drept!