| smsamif a întrebat:

Mirujr intreaba:
Imi place de o fata de 12 ani (am 14 ani)si ea da semne clare (din ce cred eu*) ca ma

place ca de exemplu:trece pe langa mine-se uita in jos, ma vede-se uita in jos... i-am dat o prajiturica a rosit asa putin. ea sustine ca ii place de un baiat - asta am auzit de la prietena ei cea mai >buna dar asta cu placutul de alt baiat mi se pare o minciuna. 1) Ce inseamna asta? ma place si nu vrea sa recunoasca, ca si ea ma place sau NU vrea sa fim prieteni? 2) ce sa fac sa o fac sa ma placa? acum ea mi spune ca sa nu o mai caut deoarece colegii ei vb si nu i place. pritena ei cea mai buna TOT SPUNE sa o las in pace ca ea ma uraste. pretena sa ma tot saluta tot timpu'. ma place si sa renunt la prima sa i fac in ciuda?

2 răspunsuri:
| bkmad a răspuns:

E clar ca asteapta sa faci tu primul pas dar asta nu ins sa ii spui : hai zi vrei sa ne combinam sau ma rog. sa va vedeti sa o scoti afara. sa glumiti si de acolo se ajunge mai departe. fi tu insati. Sau ar mai fi posibilitatea de a nu-i placea de tine dar nu vrea sa te refuze pentru a nu te supara. dar ma indoiesc. fa ce crezi tu ca este mai bine. si inainte de face o prostie gandeste-te de 3 ori inainte la avantaje si dezavantaje. daca tu chiar vrei sa o cunosti si sa intri pe sub pielea ei. o poti face dar trebuie sa fi atent si discret. sper ca te-am ajutat :d

| Karan2000 a răspuns:

Fi barbat nu mai fi asa moale si opreste-o si intreab-o sau propune-i: Imi place de tine vrei sa fi prietena mea? Fa asta pana nu tio fura altu, dupa aceaiti pare rau. Bafta!