| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de o fata de la mine din clasa dar de cand un coleg i-a spus ca imi place de ea nu mai vorbeste cu mine, cand o intreb ceva se face ca nu aude. dar cand ma uit la ea in timpu orelor cand ma uit la ea se uita si ea cu coda ochiului. inainte sa i zica ne intelegeam bine. imi puteti da sfaturi de ce se poarta asa? funda!

8 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai pus o pe ganduri... fata poate e mai timida si de aceia te ignora dar asta nu inseamna ca nu te ar place

| MasterYoda a răspuns:

Puti!

| raduraduu a răspuns:

Daca se uita cu coadat ochiului la tine e clar ca e rusinoasa. Da-te la ea fara probleme. Orice fata reactioneaza asa cand ii spui ca o placi si multi baieti renunta cand vad cum se poarta.Multi cred ca se ferest de ei dar nu e asa. Daca te-ar evita nu s-ar mai uita deloc la tine.In cazul tau e rusinoasa stai linistit.happy

| XxCrysXx a răspuns:

Pai eu cred, ca tine la tine ca un prieten si ea se gandeste ca daca o sa vorbeasca cu tine tu o sa o inrebi daca vrea si fiti impreuna si ai este frica sa nu ati raneasca sentimentele

| XxCrysXx a răspuns:

Sau poate chiar te place si acum ca stie ca stiu o place a este rusine... fa rost de numarul ei de telefon, messu' sau facebooku' ei si spune-i ce simti pentru ea vb cu ea. poate ai noroc

| myandmy a răspuns:

Este rusinoasa crede-ma, dar daca in timpul orelor se uita la tine te place sau cel putin se gandeste la tine parerea mea e sa o inviti la un suc. La scoala e naspa sa vb cu ea mai bine la un suc doar voi ca atunci nu ii va fi rusine.

| marian58 a răspuns (pentru myandmy):

Dar nu pot sa o invit ca ea extrem de rar ma baga in seama. va rog mai dati-mi sfaturi dac vreti

| myandmy a răspuns:

Atunci ii cam complicat daca nu accepta sa vina la un suc ma tem ca nu te place o fata cand te place nu te refuza sau te ignora cred ca nu te place. Fiule sunt mmulte fete nu te mai gandi la aia dar sper sa fie bine.