| κλάους a întrebat:

Imi place de o fata, iar alaltaieri mi-a spus "da" (stiti voi la ce intrebarelaughing ). Acum, vreau sa stiu care sunt urmatori "pasi"? Adica... stiu ca nu este un joc, dar sincer sa fiu e si prima oara cand aud asa ceva de la o fata. Nu vreau sa par un prost in fata ei si dupa aia sa se razgandeasca. Poate ma ajutati cu un sfat, sau cu mai multe. Multumesc.

5 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Hei. Pai ii poti trimite SMS'uri, sa o suni sa vezi ce face si sa ii spui ca iti place vocea ei. Va mai intalniti, o mai imbratisezi, o mai sarutismug, va plimbati tindandu'va de mana [daca ea nu te ia de mana, ia-o tu.] Spune-i ca e frumoasa, dulce, etc.

| κλάους explică (pentru JustmeV):

Nu crezi ca e devreme pentru "o mai saruti" avand in vedere ca nu am facut asta niciodata? De mana nu pot sa o iau pentru ca sunt rusinos si daca nu da semne ca vrea, nu pothappy. De imbratisat la fel. Iar toate astea nu pot sa le fac pentru ca inca nu stiu unde sta, e departe de mine.happy

| JustmeV a răspuns (pentru κλάους):

Pai probabil ca ea asteapta asta. Ce fata nu asteapta sa fie imbratisata sau sarutata. Toate au un inceput. Intalnitiva undeva in oras. Si la plecare spune-i sa inchida ochii si dai un mic sarut si apoi gata. Daca numa stai langa ea nu e binestraight face.

| JustmeV a răspuns (pentru κλάους):

Pai probabil ca ea asteapta asta. Ce fata nu asteapta sa fie imbratisata sau sarutata. Toate au un inceput. Intalnitiva undeva in oras. Si la plecare spune-i sa inchida ochii si dai un mic sarut si apoi gata. Daca numa stai langa ea nu e binestraight face. Ca se va plictisii.

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Deci sa inteleg esti la prima relatie?
Bun esti timid, stiu cum e asa e si prietenul, fata nu o sa dea semne daca tu o sa stai in carapacea ta.In primul rand, fa-ti curaj, nu trebuie sa sari pe ea, cel putin sun-o si spune-i daca poate sa iasa sa va intalniti, apoi cand o vezi sarut-o pe obraz, apoi intrebo ca unde vrea sa mearga.Si fa-o sa rada, spune-i stiu si eu o gluma, du-te cu ea la film, impresioneaz-o in final, da-i un pupic pe gura si apoi vobreste cu ea la tel, afla mai multe despre ea.O sa vezi o sa fie bine pana va cunoasteti. happy Sper ca te-am ajutat...