| Sim5678 a întrebat:

Imi place de o fata si intr-o seara i-am spus printr-un mesaj ca o plac, si e a spus ca are prieten!
In timpul orei se uita la mine.

1)Credeti ca e bine ca i-am spus direct?
2)Ma place sau nu?
-Daca NU Cum sa o fac sa ma placa?
_Daca DA Ce sa fac?

9 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Ai facut bine ca i-ai zis direct, de placut cred ca te place dar s-ar putea sa aiba ceva retinerii si de aceia ti-a zis ca are prieten, mai insista si vezi ce va iesi

| neutrino a răspuns:

E foarte bine ca ai intrebat-o. Acum stai frumos la coada pana ea devine libera si atunci o intrebi din nou. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă are prieten, eu zic să mai încerci o singură dată. Faptul că se uită la tine, nu înseamnă că te place.Invit-o la un suc, la o plimbare prin parc, iar dacă acceptă, fă-o să aibă încredere în tine.Devino 'confidentul'ei. Întreab-o despre relaţia care o are şi apropie-te finuţ.

| TheBlackAng3l a răspuns:

Fii acolo cand ii va fi greu sau cand se va certa cu prietenul si vei avea de castigat, mai devreme sau mai tarziu big grin

| Vallerie a răspuns:

Uite,fetelor le plac baietii sinceri. Si ce daca are prieten? Uite nu incerca sa o desparti de prietenul ei... Pentru inceput ofera-te un simplu amic care sa o ajuti si sa ai grija de ea(insa ei nu ii zi chiar asa,zii ca ai vrea sa fiti prieteni). Daca te vei comporta dragut cu ea,aceasta se va indragosti de tine! Si nu o presa,lasa timpul sa rezolve totul. Nu fi prea incapatanat. Si apropo, cred ca simte ceva pentru tine, dar nu iti face iluzi prea mare, ca s-ar putea sa fie prea dureros sa fii dezamagit! Sper ca te-am ajutat, Funda?

| Sim5678 explică (pentru Vallerie):

Acum va rog rasp la ultima intrebare!

| anyway18 a răspuns:

De spus, toti avem dreptul sa spunem orice deci pana aci e bine. daca a spus ca are prieten gandeste-te ca tine la el, il iubeste si mai stiu eu ce ca daca avea si ea aceleasi sentimente pentru tine iti raspundea la fel.sa nu intri sa-i desparti pentru ca bine nu o sa fie.ai fost''curajos'' ca i-ai spus, ai aflat ce te framanta probabil, iar acu nu stiu incearca s anul te mai gandesti la ea.succes

| Sim5678 explică:

Mersi Vallerie!
As vrea sa o duc la un suc sau ceva. Si nu stiu ce sa vb cu ea pe drum. Ceva idei, stiu ca nu pot sa organizez viitorul, dar sa am niste idei.

| Vallerie a răspuns (pentru Sim5678):

Pai depinde de ce ii place ei... Puteti discuta despre un film care v-a placut amidurora! Sau puteti avea un proiect la scoala si puteti discuta asupra acestuia! Sau cel mai bine, invit-o la un film apoi dupa film mergeti undeva sa va plimbati si discutati despre film. Astfel vor aparea mai multe subiecte de discutie!