| hoppam a întrebat:

Imi place de o fata si nusta daca si ea ma place dar a dat cateva semne adica:ma tachineaza mai mereu,una dintre prietenele ei bate apropouri legate de mine si de ea,daca sunt cu ea si alti prieteni de ai mei sau de ai ei,vorbeste mai mult cu mine, am surpris-o de multe ori urmaurmarindu-ma si eu am intrebat niste prieteni cu cine m-as potrivi si au zi ca m-as potrivi cu ea deci va rog sa ma ajutati.

Răspuns Câştigător
| Diavolcata a răspuns:

Hey, Şi noi, fetele suntem foarte timide.De obicei arătăm că ne place un băiat, uitându-ne mereu la el, zâmbindu-i.dar stând mai departe de el şi vrem să dovedim că nici măcar nu ne pasă de el, dar de fapt ne pasă.De exemplu în cazu´ meu sunt genu de fată care stau mai departe de tipu´ pe care-l plac pentru că mă înroşesc..sau nu ştiu.mă prefac că nu-l plac. dacă-i îi zice altcineva că-l plac..pentru că mă ruşinez.mi-e frică..nu ştiu de ce.De prieteni.Să nu-n-ceapă să râdă de mine. dacă mă gândesc. aştia nu-s prieteni.Revenind la problema ta. Zâmbeşte-i când se uită la tine.şi încearcă să te apropii mai mult de ea. Încearcă să vorbiţi pe messenger..etc.Eu aşa fac. Funda?

3 răspunsuri:
| Morenna10 a răspuns:

Daca as fi in locul tau as face primul pas, evident ca e foarte timida si asteapta asta de la tine. Cere-i numarul de telefon si intreab-o intr-un mesaj, e mai simplu zic eu.

| SkyPilot a răspuns:

Nu te ambala, poate sa fie doar o joaca.
Ofera-i un trandafir rosu. Fa-ti de lucru pe langa ea, vorbeste mai mult cu ea, priveste-o in ochi, zambeste-i.
Pasul urmator ar fi sa o conduci acasa sau, mai bine, sa o invite undeva. Acolo vii cu alt trandafir pentru ea happy
Daca lucrurile merg bine in 2-3 intalniri, fie ca o iei cu usurelul (o iei de mana, o iei in brate, o pupi, o saruti), fie ca ii spui ce simti pentru ea (mai putin recomandat). Nu ar fi o idee prea buna sa vorbiti pe net, ajungeti sa stati numai acolo in loc sa iesiti impreuna si sa o poti tine in brate.

| hoppam explică:

Pai diavolicata ea sta la scoala in fata mea si mereu am ocazia sa ma apropi de ea si sa vorbesc cu ea dar problema este ca ea nu mai are nethappy