| Anonimul0032 a întrebat:

Salut,TPU! Am urmatoarea problema: de ceva timp m-am indragostit de o colega de clasa. Am inceput sa ne apropiem, mai mult decat inainte, si multi colegi au observat asta. Vine mai mereu pe langa mine,catrodata ma cheama sa ma asez langa ea in pauze,cand jucam handbal la sport vrea sa fie in echipa cu mine,bate apropouri ca e singura,mai face pe geloasa din cand in cand,etc. Dar,cu toate astea, uneori pare destul de indiferenta. De exemplu, de cand am inceput vacanta am cauta-o pe wapp,am vorbit(am intrebat-o de niste teme la inceput,apoi i-am zis ca nu am vrut sa o deranjez si ca o las.dar a vrut sa mai vorbim). Ceva de genul am facut de cateva ori, apoi nu am mai cautat-o ca sa nu fiu stresant...am asteptat sa ma caute ea,dar nu a facut-o. Cum as putea sa aflu daca ma place sau nu(nu vreau sa o intreb deoarece am mai avut o experienta de genul,tot cu ea, si s-a terminat jenant)? Tin sa mentionez c a are o prietena foarte buna, careia ii spune tot si care pare ca vrea sa ne "combine" sau pur si simplu o tachineaza(nu stiu care e varianta corecta)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur te place. Dar caut-o tu mai mult pentru că ea e fată. Aşa sunt fetele. Dacă îti oferă multă atenție e clar. Nu mai sta pe gânduri şi spune-i ce simți. Ce vrei ea să îți spună? Nu va mai fi ca data trecută. Sper că te-am ajutat cât de cât.

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Fata ti-a demonstrat clar ca vrea sa iit ia carnatul in gura dar tu ai stat ca vitelul la poarta noua, halele maica sfanta se duce de rapa generatia masculina din ziua de azi

| Sorrymerry a răspuns:

Întrebă pe cea mai bună prietenă a ei, poate îți va spune ceva folositor.
Totuși, nu-ți fie frică să faci primul pas.
Succes ție:*