| kidaaaaa a întrebat:

Hey TPUsad
Astazi m`a sunat un "foost" prieten si mi-a zisstraight face ca pr meu a intrat la mine pe mess si a vb cu el...
cica i`ar fi zis castraight face sa ma lase in pace...ca e gelos.straight face pe urma mi-a mai zis ca i`a zis X[pr meu] ca nu`i pasa de mine si ca nu tine la minestraight face

si acest fost pr a intrebat daca mai vrea sa fie cu minestraight face
la care X... cica o sa stea cu mine dar nu mult timp... straight face
crying ma simt naspa.cryingcryingcrying
sunt de 1 saptamana cu el
credeti ca isi bate joc de mine?straight face

deci X face mereu ce zic eu... mi-a dat parola lui de la mess. vorbeste cu mine mai mereu.straight face imi zice ca ma iubesteoh go on [stiu ca e putin 1 saptamana pentru a ma iubi] rolling eyes

vreau sa fiu daca acest fs prieten mintestraight face sau daca zice adevarul straight face
e posibil sa fie si gelos deoarece el ma place...straight face si de cand m`am cb cu X el tot bate apropouristraight face

Ce parere aveti despre toata asta?sad
Dau funda mare:X crying
crying
chestia asta mi-a stricat toata ziuasigh crying

Răspuns Câştigător
| Titi_8249 a răspuns:

1 Daca esti cu prietenu de o saptamana, siti zice ca te iubeste si nu stiu ce si daca tu simti ceia ce zice el e adevar, asta nu pai nega dar.2 un fost prieten mereu o sa faca casa nu fii cu altu. 3Nu as crede ca xprietenu poate sai zica asa vorbe lu fostul, eu cred ca fostul a zis astea dela el.casa te certi cu x.eu zic sa lasi un pic de timp sa vezi daca sunt schimbari inte tine si x.bafta.

6 răspunsuri:
| KiddFaraSentimente a răspuns:

Pune-i fata in fata si vezi care minte.
Daca nu, desparte-te de iubitul tau, chiar daca ti-e greu.
Vorba aia 'Suferinta pe termen scurt, o scuteste pe aia pe termen lung'.
Dupaia iti va fi mult mai greu.

| superman_5598 a răspuns:

Paaaai.daca eu am dreptate(si de obicei am, chiar si atunci cand nu am) atunci poti sta linistitta deoarece amandoi te placbig grin.Cred ca prietenul tau(actualul) a reactionat asa deoarece si el era gelos(pe fostul) si a zis ce a zis doar pentru a se autoapara, si de a se scoate din ipostaza de fraier.Adica.pune-te in locul lui.sa intre fosta lui pe tine pe mess si sa-ti zica ca sa il lasi in pace(si inca cine stie ce i-o mai fi zis fostul).nu ai reactiona si tu la fel? Te-ai simti tradata si umilita.Acuma nu vreau sa zici ca-i tin neaparat partea la actual, desi il inteleg.Dar nu pot sa inteleg fostul ala ce se tot baga ca musca'n.ca el stie bine ca tu ai prieten straight face.Si mai ales ce om trebuie sa fie ca sa iti mai si zica ca prietenul tau nu tine la tine(chiar daca ar fi adevarat,nu vad ce treaba are el). Oricum,de tine depinde, tu il alegi pe care vrei, doar sa ai grija sa fie alegerea buna happy. Sper sa iei decizia bunasi scuze daca te-am influentat negativ.Pup:*:*

| Akuma a răspuns:

Esti cam coarda tu asa...

| Dedeutza2o1o a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie sa crezi ce zice ca poate zice din gelozie, dar nu te poti uita la arhiva ca sa vezi ce au vorbit? Asa ai fi sigura de cine spune adevarul.

| ClaudiaGabriela_6084 a răspuns:

Eu zic sa ii acorzi mai multa atentie pr tau ca de fostul te-ai despartit nu? Fostul e gelos pe actualul iar actualul pe fostul, asa ca daca actualul te iubeste e normal sa fie gelos dar numai un pic ca ce e mult strica. Daca simti ca e ceva in neregula da-le papucii la amandoi.

| kidaaaaa explică:

Nu pot sa-i dau papucii pentru a tin enorm de mult la elcrying si tomai asta mi`e frica "sa nu se desparta de mine" crying(