| JusTPauL a întrebat:

Am si eu nevoie de un sfat.
Sunt impreuna cu o fata de ceva timp, de care imi si place foarte mult. Tin sa cred ca si ei ii place de mine.
Eu vorbesc si multe prostii, iar ei nu prea ii place asta. Mai bateam apropouri legate de sex iar ea zice ca e fata cuminte... Nu am intrebat-o daca e virgina, pentru ca mi-a zis un prieten care e impreuna cu prietena ei cea mai buna ca nu ar mai fi facut-o chiar daca e de mult majora.
Ce nu inteleg eu e de ce ar vrea sa fie cu mine daca tot nu are nevoie de un baiat. putea sa fie cu baieti mai ok ca mine, nu ii inteleg alegerea.
Vorbim, ne vedem de cate ori e posibil, planifica cina cu alti cunoscuti de ai ei, mergem la film, vrea sa mergem la iarna la munte, deja imi zice ca ea doarme cu prietena ei in camera, dar pot sa mai merg si eu pe la ea.
Nu o inteleg..macar de ar fi genul de fata pe interes, dar nu e asa ca isi plateste mereu ce consuma, chiar daca insist.
Pana la urma ar putea sa isi gaseasca baieti mai potriviti pentru ea, mereu se baga cineva in seama cu ea cand iesim.
Ei ii place sa fie cu mine dar cam atat, parca am fi doar prieteni bun.
Ce sfaturi imi puteti da la o asa relatie?

Răspuns Câştigător
| sofisis a răspuns:

Daca ea e inca virgina, normal ca reactioneaza asa. Odata trecuta de varsta majoratului, a devenit foarte atenta si selectiva. Stii, pe principiul daca tot am asteptat pana acum, de ce sa ma grabesc si sa imi para rau? Nu e nimic anormal in comportamentul ei. Vrea intai sa va apropiati din alte puncte de vedere.
Rabdare si tutun ( sau cafea daca nu fumezi).

| JusTPauL explică (pentru sofisis):

Ai dreptate in mare parte.
Ea e destul de ocupata cu facultatea, invata foarte bine. Pentru ea asta e prioritar...as fi prea egoist sa o las din atata..cred ca mi-ar parea rau sa o pierd, e ok din toate punctele de vedere.
Oricum nu vad de ce i-ar parea rau, adica nu cred ca exista multe cazuri in care sa zica cineva..vai am facut sex, ce rau ma simt.
Mai degraba s-a plafonat..ar face dar nu stie cu ce se mananca si asta o tine pe loc.
Tutun si cafea mai rar.dar rabdare o sa am. Cred ca merita.

6 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu suport genul asta de fete. bafta cu ea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu inteleg de ce iti mai bati capul.Las-o sa fie "fata cuminte". Poate vrea sa devina maicuta, cine stie.

| sweetangels a răspuns:

Ii poti da limbi daca esti asa nebunel, asa nu o dezvirginezi laughing

| JusTPauL explică (pentru sweetangels):

Ar fi ceva

| sweetangels a răspuns (pentru JusTPauL):

Poate sa-ti faca si ea tie oral. Ar fi ceva, tot virgina e laughing