| pitik_2624 a întrebat:

Imi place de o prietena din clasa si nu stiu cum sa ractionez ajutati-ma si voi

7 răspunsuri:
| Iulian94 a răspuns:

Pai vrei sa fii cu ea pe scurt nu? Daca e asa poartate frumos cu ea fa-i complimente multe. ajut-o, iai apararea, imbracate frumos, nu fii lipsit de maniere (adica sa nu iti sufli nasu in fata iei sau stii u. ). Ai grija ca sa nu te ea de prietenwinking Adica sa nu creada dupa ca vrei doar prietenie nu ceva mai serios.winking Funda?

| SwEeTgIrL_1752 a răspuns:

Pai ar trebui sa o intrebi daca te place...sau nu stiu...

| ingeras_4588 a răspuns:

Cum adica nu stii cum sa reactionezi? poate nu stii ce sa faci?

daca da ar trebui sa ii spui de sentimentele tale poate ii place si ei de tine

| aliialinaa a răspuns:

laughing
Greu, nu?happy
Incearca sa vorbesti mai mult cu ea, si cand vine timpul potrivit, ai putea sa-i spui.
Dar cel mai bine e sa fii apropiat de ea si totul o sa vina de la sine.

| xandra_2748 a răspuns:

Pai incearca sa te comporti mai frumos cu ea, sa o ajuti de cate ori are nevoie, dar sa stii ca chiar ar trebui sa-i spui ce sentimente ascunse ai pentru ea, incearca sa o privesti altfel, incearca sa va intalniti privirile. da-i o intalnire doar voi doi

| Andreeea_2574 a răspuns:

O privesti in ore...mai muult... ii zambesti si daca iti raspunde te placesi apoi vb cu ea pe mess si ii zicis isiti la un suc si apoi ii spui cao placi si o sa fiti fericiti baftawinking

| BlaxyGPS a răspuns:

Uite parerea mea:...nu o lua brusc incearca sa afli de la prietenii ei daca ii place de cineva. daca zic da intreba"din curiozitate"de cine...incerca sa intri in gasca ei sa vezi daca da vreun semn cum ca iar place de tine.insa un singur lucru sa nu faci nu ii pune intrebarea pana nu esti aproape sigur ca te place. fetele sunt sensibile si asta tio spun din proprie experienta.asta e sfatul meu.baftawinking