| anonim_4396 a întrebat:

Imi place de un baiat de la mine din clasa dar el nu stie. stiu doar 3 prietene ale mel si una care este cea mai buna prietena se da la el ce fac si cum ii spun lui ca imi place de el pls ajutati-ma

3 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu inteleg ceva straight faceCe fel de prietena e ea daca se da la baiatul pe care tu il placi?straight faceIn fine...
Nu ii spune ca il palci daca nu poti love struckDDar dai de inteles astalove struckIncearca sa te apropi cat mai mult de ellove struck

| AliNuTzA_9627 a răspuns:

Pai priveste-l intentionat, fa-i complimente... dai de inteles...sau invita-l la o plimbare, un suc...si poate o sa se dea el la tinetongue

| traiescinlumeaviselor a răspuns:

Buna...pentru inceput vreau sa te intreb ceva? tu o mai numesti cea mai buna prietena daca se da la persoana de care iti place mai ales ca stie ca iti place tie mult? scuza da aia nu ii prietenie, gandeste-te bine.pai fa-ti curaj, trage-l de-o parte si incearca sa vorbesti cu el, sa ii explici ce simti pentru el si asa ai sa afli ce simte si el pentru tine.si scuze ca iti mai zic inca odata, dar aia nu ii o prietena adevarata daca se da la baiatu respectiv. ii lipsa de respect din partea ei pentru tine. daca era intr-adevar o prietena adevarat nu facea ce o face.succes