| ade821 a întrebat:

Imi place de prietena mea cea mai buna, o cunosc de foarte mult timp, iesim impreuna in oras, la concerte, dar doar ca prieteni, prin clasa a 8a (acum suntem a 11a) ea mi-a spus ca ii place de mine dar eu nu am facut nimic, acum nu stiu cum sa fac sa fim impreuna, e ceva foarte normal ca eu s-o conduc acasa sau sa dansam impreuna si nu imi vine sa o sarut pur si simplu pentru ca probabil as speria-o, din moment ce ei i-a placut de mine la un momentdat, trebuie sa fi facut ceva bine, acum nu stiu daca dupa 3 ani a trecut peste mine, ea nu a avut intre timp prea multi prieteni dar nici nu e genul care sa umble cu multi baieti, am incercat eu sa ma apropii de ea cand o conduceam acasa dar reactiona ciudat, imi zicea ca de aici poate sa mearga singura si din astea.Deci, cum sa fac sa fiu impreuna cu ea? avand in vedere tot ce am scris eu pana acum si ca sa va fac munca mai interesanta eu mai sunt si timid cand vine vorba de chestii din astea.

6 răspunsuri:
| Farcas a răspuns:

Daca sunteti prieteni asa apropiati ar trebui sa stii daca are vreun prieten sau daca intentioneaza sa fie cu cineva. Daca nu, o poti intreba ce parere are despre prietenia voastra dar mai ales de tine si sa vezi care e raspunsul ei.Totusi eu te-as sfatui sa nu fi cu ea, odata ce va vedeti desparti automat se v-a distruge si relatia de prietenie.Sunt multe avantaje in a fi cu ea, insa mai multe dezavantaje.Gandeste-te daca asta vrei de fapt si daca cu riscul de nu o mai mai avea nici ca amica daca va despartiti, fa primul pas si da`i de inteles ca o placi.

| candycarrie a răspuns:

Ce dragutbatting eyelashes probabil cand erati asa buni prieteni, normal ca unuia dintre voi i s-a aprins scanteia, dar imediat ce ea te'a placut tu ai plasat'o in zona prieteniei si este ft normal sa reactioneze ciudat pentru ca ea s-a obisnuit sa fiti asa. poate ar trebui, nu stiu, sa incerci sa o iei de mana, aparent amical, si sa vezi cum reactioneaza, daca zici ca esti timid atunci nici nu te sfatuiesc sa ii spui, probabil nu vei avea nici curajul, si daca il vei avea poate vei strica prietenia, incearca sa o faci sa te vada ca pe un baiat, nu doar ca pe un prieten, arata'i ca ai multe de dat si ca esti capabil sa ii oferi o relatie frumoasa:X

| Alyyynu a răspuns:

Timea are dreptate, imediat ce te vei desparti de ea, exista riscul sa se duca si relatia voastra de prietenie, dar... daca nu ati avut o relatie sincera de prietenie si ati avut obstacole de genul acesta intre voi atunci relatia oricum e subreda, so give it a try tongue...

Greu cu timiditatea asta.
Cum ai putea tu rezolva situati, prin glume, glumite...
Hmm, practic... trebuie sa incepi sa-ti schimbi atitudinea cu ea;
Nu stiu sa-ti spun vreo fraza minunea care sa rezolve situati, baga si tu chestii cu tenta sexuala...
Daca iti spun s-o ciupesti de fundulet ai tupeu?
Daca nu macar imbratiseaz-o, asa mai romantic zi si tu "da-mi o imbratisare ...bla, bla, bla" (apoi cand sa-i dai drumu ii dai o palma usoara la fundulet) "gata, acum ma simt mai bine" laughing
Cand o vezi ca se da cu ruj pe buze
- Nu-ti mai da cu ruj ca esti frumoasa oricum
- Vrei si tu
- Doar daca e de la tine dupa buze happy

- Hai vino de da-mi un pupic (ii arati cu degetu obrazu unde sa pupe).
Sau te duci tu la ea, o iei asa mai strengar de gat si o pupi apasat pe obraz, "gata, acum ma simt mai bine"
-pot sa te mai pup odata?
"cred ca m-am indragostit laughing".

Iti plimbi varful degetelor senzual pe spate, pe coapse, pe gat... si daca vezi vreo reactie de la ea ii spui
"- te excita? laughing",
"- nu?"
"- da ce te excita pe tine?" (zi si tu ca esti curios, ca ti-a zis o fata ca nu se excita cand ii faci masaj si o intrebi daca asa sunt toate fetele.)
Fi mai deschis dpdv sexual cu ea, incepe incet (daca nu te simti pregatit) dar progreseaza...

Eu imi permit glume mai rau decat de ti-am scris aici si alea nici macar nu sunt prietene, doar amice...

| macktk a răspuns:

Invit-o intr-o seara la o plimbare, si incearca sa o faci cat mai romantica: asteapt-o cu niste trandafiri, imbracat cat mai elegant, apoi o inviti la o cina/pizza ce preferati amandoi, iar restul o sa vina de la sine, o sa-si dea ea seama ce cavaler are langa ea. Mult succes.

| anamaria_8142 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbiti despre sentimentele voastre, nu poti sa stai si sa astepti la nesfarsit, daca u simti ca ai sentimente pentru ea, altele decat cele de prietenie nu inteleg de ce nu ai incerca ceva mai mult mai ales ca va cunoasteti de atata timp, Nu trebuie sa-ti fie teama sau rusine de ceea ce simti, iar apoi gandeste-te putin poate si ea e in aceeiasi situatie ca tine cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"cand o conduceam acasa dar reactiona ciudat, imi zicea ca de aici poate sa mearga singura"
Uneori te simti prost cand persoana aia te conduce pana acasa si apoi se intoarce singur. si din bun simt spui: 'eee lasa ma descurc' chiar daca ar prefera sa mearga cu cineva pe drum ca sa nu se plictiseasca. dar din bun simt refuza ca se gandeste ca e prea mare deranjul dar tu ca un baiat bun ai sa-i spui: 'hey e ok.nu ma deranjeaza.mai vorbim pe drum.iti tin de urat. oricum nu ma grabesc"

happy