| croissant a întrebat:

Imi place de un baiat. A fost plecat in Italia pentru 2 sapt 3 cam asa si i-am zis ca mi-as dori sa ne vedem cand se intoarce si de cand s-a intors nu ne-am vazut deloc si colac peste pupaza pleaca la munte. Nu a zis cu cine si nici nu am intrebat. Nu as vrea sa mai insist cu toate ca imi place mult. Un sfat o parere

Răspuns Câştigător
| wildthing a răspuns:

Nici sa nu insisti. Mi-e teama ca vei fi dezamagita...nu cred ca te place.

10 răspunsuri:
| stef87 a răspuns:

Nu stiu de unde stie toata lumea atat de sigur ce ati vorbit, cum ati vorbit, cum ai ajuns sa-l placi, incat sa poata da nota asta, ca il doare undeva de tine.

Uneori suntem mai batuti in cap si ne scapa anumite detalii si trebuie sa tipati la noi "dar ti-am zis de atatea ori...", alteori luam prea in serios anumite detalii "aoleu, daca ma saruta data viiotare?". Dar si voi, aveti un talent sa vina totul de-a gata, orgoliul ala, sa nu faceti nimic in comunicarea de cuplu, of, mama!

Poate ca pur si simplu a planuit ceva cu niste prieteni, poate l-a impiedicat si pandemia, poate sa fie, intr-adevar, ceva legat tine si sa nu-ti mai faci vise. Ti-a povestit ceva despre ce-a faut in Italia? Intreaba-l, arata-i curiozitate. Cum ai alat de excursia la munte? O fi timid si nu stie cum sa te invite?

| croissant explică (pentru stef87):

In Italia a plecat la ai lui, la parintii lui. Iar legat de plecarea lui la munte am aflat chiar de la el...

| stef87 a răspuns (pentru croissant):

Ideea era ca nu trebuie neaparat sa-l intrebi direct ce te intereseaza, ci doar sa ii atragi atentia, sa simta ca existi. Altele nu dau decat un raspuns palid la orice incercare a unui baiat si asta ca intreaba ei. Daca e fraier si nu stie sa te curteze, sunt perfect de accord ca nu merita, dar de multe ori nu intelegem nimic din comunicarea cu voi, nu transmiteti nimic, asa ca si noi ajungem la aceeasi idee: oare nu cumva ma respinge?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu il intereseaza persoana ta, ca daca era interesat de tine venea el.

| ania a răspuns:

Roaga - te lui Dumnezeu pwntru viitorul tau sot, sa il intalnesti la momentul potrivit, sa te fereasca de cei care vor doar sa prifite si nu lua tu i iniriativa, lasa baiatul in pace.

| Violleta2022 a răspuns:

Este evdient ca nu-l interesezi deloc si nu vrae sa te caute.
Da-i pace!

| Hammurabi a răspuns:

Dacă îți place ție de el, nu înseamnă că îi place și lui de tine.
Sau că îl interesezi.

| LostForForever a răspuns:

Dacă te iubește cu adevărat lupta cu adevărat chiar de nu are șanse măcar 1% cine iubește cu adevărat iubește până la moarte orice ar fi orice s-ar întâmpla

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

Bună! happy Nu cred că îl interesezi. sad Dar poți insista, făcând primul pas, și apoi poți gestiona și analiza problema mai pe larg, să vezi dacă vrea să rămână lângă tine sau nu. Mult succes!winking Funda? big grin

| jhonnybravo69 a răspuns:

Mergi cu el, poate ti o da